آموزش زبان

چطوری روان تر انگلیسی صحبت کنم؟

آیا می خواهید یاد بگیرید چگونه انگلیسی را خوب صحبت کنید؟

آیا شما هم به دنبال میانبری برای تسلط به زبان انگلیسی هستید؟

ما ترفندهایی نداریم که در پنج دقیقه در روز به شما دانش انگلیسی کاملی بدهد.اما ما نکات محکمی داریم که به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه انگلیسی را روان‌تر و در زمان کمتری صحبت کنید.در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند بهتر از همیشه انگلیسی صحبت کنید.

شما می دانید که می خواهید به زبان انگلیسی مسلط باشید، اما این چه معنی دارد؟دو بخش به فلسفه وجود دارد: دانستن زبان و دانستن نحوه مکالمه زبان.

به معنای مکالمه روان به این معنی است که شما می توانید از زبان انگلیسی به راحتی استفاده کنید. شما می توانید آزادانه ارتباط برقرار کنید و می توانید مکالمات با زبان مادری داشته باشید بدون اینکه به طور مداوم به دنبال کمک باشید.

مکالمه روان نیز می تواند در چگونگی صحبت کردن دیده شود. شما می توانید بسیاری از واژگان انگلیسی را بدانید، اما اگر شما زمانی که صحبت می کنید مکث می کنید یا تکرار می کنید، ممکن است دانش شما برای کسی خیلی واضح نباشد. اگر شما به آرامی صحبت می کنید یا به شیوه ای بسیار صاف و بی نظیر صحبت می کنید، پس شما هممکالمه روان ندارید.

لیست محتوا پنهان

۲. اهداف خاص را تنظیم کنید

Fluency سطح بسیار بالایی برای رسیدن به دانش انگلیسی است و زمان زیادی را برای رسیدن به آن باید صرف کنید ، بنابراین “داشتن مکالمه روان” می تواند یک هدف کاملا نامشخص باشد. داشتن چنین هدف بزرگ و غیر اختصاصی در برنامه ریزی مطالعات شما مفید نخواهد بود.

به همین دلیل است که شما باید از اهداف دقیق تر و واضح تر فکر کنید که می تواند شما را به شخصی که مکالمه روان دارد تبدیل کند. به خودی خود، آنها ممکن است مانند مراحل کوچک به نظر برسد، اما همه با هم آنها یک مسیر ثابت در سفر یادگیری انگلیسی خود را ارائه می دهند.

اهداف خوب باید خاص و قابل دستیابی باشند. هنگام تنظیم یک هدف، باید دقیقا تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید یاد بگیرید و چه مدت می خواهید آن را صرف یادگیری کنید.

در اینجا چند نمونه از اهداف خوب وجود دارد:

۳۰ کلمه جدید انگلیسی را در ۳۰ روز یاد بگیرید اطمینان حاصل کنید که اهداف شما تنظیم شده اند منطقی هستند و به اندازه کافی به چالش کشیده شده اند تا انگیزه شما را حفظ کنند.

۳. قبول کنید که انگلیسی زبان عجیب و غریب است

گاهی اوقات شما می توانید الگوها را در گرامر انگلیسی پیدا کنید.

متأسفانه، استثنائات بسیاری به قوانین انگلیسی وجود دارد. آسان است که در یادگیری نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی به درستی صحبت کنید، اگر سعی کنید یک دلیل برای همه چیز پیدا کنید. گاهی اوقات، انگلیسی فقط عجیب است! بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که فقط استثنائات عجیب و غریب را حفظ کنید و به جلو حرکت کنید.

۴. کشف “نقاط ضعف”

شما ممکن است برخی از بخش های زبان انگلیسی را پیدا کنید که برای شما دشوار است. این “نقاط ضعف” می تواند هر چیزی باشد: استفاده از دستور زبان، تلفظ، تشکیل جمله و غیره. مهم این است که شما متوجه شدید که آنها می توانید بر بهبود آنها تمرکز کنید.

انگلیسی دارای ویژگی های بسیار پیچیده ای است و بسته به زبان مادری شما حتی می تواند حتی پیچیده تر باشد. توجه به آنچه که شما مشکلی دارید و زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید.

۵. عمیق مطالعه کنید

مطالعه انگلیسی به مدت یک ساعت یک بار در هفته معمولا به اندازه کافی برای پیشرفت واقعی نیست. بهترین راه برای بهبود سریع انگلیسی شما این است که حداقل چند دقیقه تمرین کنید.

یک روش یادگیری زبان ویژه به نام “غوطه وری” وجود دارد. با غوطه وری، شما سعی می کنید خود را در زبان خود را تا آنجا که می توانید در فعالیت های روزانه خود را محاصره کنید. شما می خواهید انگلیسی برای تبدیل شدن به بخشی از برنامه روزانه خود را به طوری که شما اغلب یادگیری و تمرین تا زمانی که طبیعی به شنیدن و صحبت کردن زبان.

شما می توانید غوطه وری را در بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده، شیوه های خلاقانه، علاوه بر فقط به طور مداوم به زبان انگلیسی از یک کتاب یا یک دوره ایجاد کنید! شما می توانید تنظیمات تلفن خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید. شما می توانید شروع به تماشای و گوش دادن به فیلم ها و آهنگ های انگلیسی، دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید.

۶. تفکر به زبان انگلیسی

متوقف کردن فکر کردن به زبان مادری خودتان به عنوان کسی که زبان انگلیسی را یاد می گیرد، و شروع به تفکر انگلیسی به عنوان کسی که انگلیسی صحبت می کند. این یک تغییر کوچک است، اما آن به شما احساس اعتماد به نفس بیشتری و به شما کمک می کند تا بهتر از انگلیسی که قبلا می دانید استفاده کنید.

این بدان معنی است که شما نیاز به شروع به تفکر به زبان انگلیسی دارید. اگر می خواهید کلمه “سیب ” را به زبان انگلیسی بگویید، به عنوان مثال، شما احتمالا از کلمه در زبان مادری خود فکر می کنید، و سپس سعی کنید به کلمه صحیح به زبان انگلیسی فکر کنید. در عوض، تصور کنید تصور یک عکس از یک سیب،”apple”.

۷. به یاد داشته باشید که….

گوش دادن به دقت زمانی که کسی به شما یک سوال را به زبان انگلیسی می پرسد و هر بار به طور کامل پاسخ دهید. سوالات انگلیسی مانند آینه هستند:

Does he…..? → Yes, he does.
Can she….? → Yes, she can.
Is it….? → No, it isn’t.

اگر کسی به شما یک سوال بپرسد و مطمئن نیستید که چگونه پاسخ دهید، با فکر کردن درباره کلمات مورد استفاده در سوال شروع کنید. این شخص قبلا گفته است که بیشتر کلمات شما باید پاسخ خود را انجام دهید.

به جای حفظ گرامر انگلیسی، شروع به نگاه کردن به الگوهای مانند این یکی. بسیاری از راه های ساده ای برای “تقلب” وجود دارد و کلمات درست را به یاد می آورند.

۸. بیشتر از گوش دادن

هنگامی که اکثر دانش آموزان به یک سخنران انگلیسی بومی گوش می دهند، آنها بر فهمیدن آنچه همه کلمات معنی می دهند تمرکز می کنند. این قطعا مهم است، اما شما خیلی بیشتر می توانید از گوش دادن یاد بگیرید.

سعی کنید گوش دادن نه فقط به آنچه که کلمات معنی می دهند، بلکه به نحوه ی اینکه شخص آنها را می گوید. توجه داشته باشید که کلمات این شخص با هم در یک جمله ارتباط برقرار می کند، یا زمانی که آنها به جای “YA” می گویند “Ya” می گویند. سعی کنید این جزئیات را به یاد داشته باشید دفعه بعد که صحبت می کنید و انگلیسی شما شروع به صدای طبیعی خواهد کرد.

به نظر می رسد آسان است، اما واقعا می تواند دشوار باشد! هنگامی که شما به سخنرانان انگلیسی بومی گوش می دهید، می توانید هر کلمه ای را که گفته می شود، سخت باشد. آنها ممکن است از بسیاری از کلمات که شما نمی دانید استفاده کنید، خیلی سریع صحبت کنید یا یک لهجه قوی داشته باشید.

۹. از آن استفاده کنید یا آن را از دست بدهید

یک عبارت انگلیسی وجود دارد: “از آن استفاده کنید یا آن را از دست بدهید،” که اساسا بدان معنی است که شما توانایی را تمرین نکنید، ممکن است آن را فراموش کنید. این ایده می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به شما کمک کند واژگان انگلیسی جدید را به یاد داشته باشید.

بهترین راه برای به یاد آوردن یک کلمه جدید این است که از آن استفاده کنید تا از آن استفاده کنید تا بتواند در حافظه شما باقی بماند. هنگامی که یک کلمه جدید یاد می گیرید، سعی کنید آن را در جملات چند بار در هفته آینده بگوئید و کمتر احتمال دارد آن را فراموش کنید.

گاهی اوقات، شما ممکن است یک کلمه یا عبارت یاد بگیرند که ممکن است برای شما بلافاصله مفید نباشد. خوب است که تمرکز بر حفظ این واژگان را بلافاصله تمرکز نکنید، به خصوص اگر چیزهای مهم دیگر برای یادگیری وجود داشته باشد.

۱۰. عبارات را یاد بگیرید و مطالعه کنید

شما متوجه خواهید شد که انگلیسی در زندگی روزمره شما مفید است، اگر شما تمام عبارات را مطالعه کنید، نه فقط واژگان و فعل ها. با فکر کردن درباره عباراتی که اغلب در زبان مادری خود استفاده می کنید، شروع کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه آنها را به زبان انگلیسی بگویید.

۱۱. گرامر را بیش از حد مطالعه نکنید

کلید یادگیری یک زبان، پیدا کردن تعادل بین آموزش و تمرین است. Fluency در مورد قادر بودن قادر به برقراری ارتباط است. به همین دلیل است که گاهی اوقات مهم است که کتاب گرامر را دور بریزید، بنابراین شما می توانید از نوشتن، خواندن، گوش دادن و مهارت های صحبت کردن در دنیای واقعی استفاده کنید. همانطور که تمرین می کنید، می توانید مقدار زیادی از قوانین گرامر را در طول مسیر یاد بگیرید.

۱۲. یادگیری Intonation، زبان بدن و حرکات

Fluency واقعی انگلیسی درواقع بیش از واژگان و دستور زبان مورد اهمیت است. Intonation “ظهور و سقوط” یا تغییرات تن در چگونگی صحبت کردن فرد است. زبان بدن این است که چگونه یک فرد از بدن خود استفاده می کند. حرکات حرکات دست و بدن هستند که با آنچه که می گویند کار می کند.

این آسان نیست که این سه چیز را یاد بگیرند زیرا به نظر می رسد بسیار طبیعی است. یکی از راه های یادگیری این است که فقط تماشا کنید که چگونه سخنرانان انگلیسی بومی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

یک راه برای مطالعه این جنبه های زبان، استخدام یک معلم انگلیسی است، اگر این در بودجه شما باشد. یکی دیگر از تماشای فیلم های یوتیوب است.

۱۳. از آنچه که بهترین را می دانید استفاده کنید

هنگامی که شما در حال نوشتن و گفتن جملات خود هستید، تمرکز خود را با استفاده از کلمات که قبلا با آن آشنا هستید تمرکز کنید. شما ممکن است بخواهید از کلمات سخت تر و پیشرفته انگلیسی استفاده کنید شما باید به سطح مهارت خود اعتماد کنید و تمرین آنچه را که قبلا می دانید، ادامه دهید.

اطمینان حاصل کنید که شما با استفاده از انگلیسی که استفاده می کنید، به جای آنکه فقط سعی کنید کلمات جدید و ناآشنا را فقط به خاطر اینکه میخواهید استفاده کنید. انجام این کار می تواند منجر به گفتن چیزهای نادرست یا عجیب و غریب شود.

۱۴. نگران نباشید اشتباه کنید

گاهی اوقات، این همه قوانین و کلمات را به یک جمله ساده می تواند دشوار باشد. اجازه ندهید ترس از گفتن چیزی اشتباه از شما را از صحبت کردن متوقف کند.

حتی اگر فکر می کنید اشتباه کردید، به هر حال صحبت کنید. اغلب اوقات مردم متوجه خواهند شد که شما چه سعی می کنید بگویید، حتی اگر اشتباه کنید.

به علاوه، هرچه بیشتر صحبت می کنید، ساده تر می شود، و سریع تر کلمات مناسب به ذهن می آیند.

۱۵. یادداشت ها نگه دارید در اشتباهات خود را

نگران نباشید که اشتباه میکنید … اما اطمینان حاصل کنید که آنها را درک می کنید!

هنگامی که شما می دانید که چیزی در مکالمه انگلیسی شما اشتباه بود، یادداشت آن را (در ذهن خود و یا، بهتر است، بر روی کاغذ). در زمان خود، مطالعه دقیقا به شما سفر کرد. آیا از واژگان اشتباه استفاده کردید؟ چیزی نادرست بود؟ شاید شما در جملات خود از زمان اشتباه استفاده کردید؟

اشتباهات اجتناب ناپذیر و ضروری هستند، اما برای کاهش احتمال تکرار همان اشتباهات، شما باید از آنها یاد بگیرید (و نه فرار نکنید!) از آنها.

۱۶. از همه یاد بگیرید

شما لازم نیست فقط انگلیسی را از کتاب های درسی و معلمان یاد بگیرید  هر کسی که انگلیسی صحبت می کند می تواند به شما کمک کند.

تصور کنید که چگونه احساس می کنید اگر کسی از شما پرسید، در زبان مادری خود، چگونه چیزی را تلفظ کنید. آیا عصبانی هستید؟ نه شما احتمالا خوشحال خواهید شد که کمک کنید، درست همانطور که اکثر سخنرانان انگلیسی خوشحال هستند که به شما کمک کنند.

اگر شما هر سخنران انگلیسی را میشناسید، آیا این یک دوست یا همکار است، از این فرصت استفاده کنید تا از آنها تمرین کنید و از آنها یاد بگیرید. اطمینان حاصل کنید که همچنین از هر گونه سوال خاصی که دارید داشته باشید و بازخورد باز کنید.

۱۷. استفاده از گفتار به جای پیام متنی

شما می توانید زبان انگلیسی را حتی زمانی که شما پیام های پیام کوتاه دارید تمرین کنید. فقط متون خود را به جای تایپ کردن آنها صحبت کنید!

شروع به صحبت کردن کنید و مترجم گوگل کلمات شما رابر روی صفحه نمایش ظاهر می کند. اما اگر بیشتر از ارتباط شما با دوستان و خانواده به زبان مادری شما باشد می توانید با صدای بلند به زبان انگلیسی صحبت کنید، و کلمات خود را به صورت خودکار به زبان مادری خود ترجمه کنید.

شریک چت شما می تواند در زبان مادری شما صحبت کند و کلمات خود را برای شما به زبان انگلیسی نشان دهند. به این ترتیب، شما در حال صحبت کردن زبان انگلیسی صحبت می کنید (و خواندن) در حالی که مکالمات شما می خواهید به هر حال.

۱۸. ضبط کتاب های انگلیسی

هنگامی که ما به تمرین یک زبان فکر می کنیم، اغلب ما میداینیم که خودمان را در شرایطی قرار دهیم که در آن ما باید از زبان استفاده کنیم. اما حقیقت این است که بسیاری از اعتماد به نفس و روانشناختی واقعا از صحبت کردن می آید. این تکنیک می تواند به شما کمک کند تا بیشتر آن را انجام دهید.

درباره کتاب های مورد علاقه خود فکر کنید. حتی اگر شما کتاب های مورد علاقه ای را که به زبان انگلیسی نوشته شده اند ندارید، احتمالا می توانید برخی از ترجمه های انگلیسی را پیدا کنید. به عنوان مثال، سری هری پاتر در سراسر جهان فروخته شده است.

هر کتاب انگلیسی زبان را که قبلا از آن لذت ببرید استفاده کنید و خودتان را به زبان انگلیسی بخوانید. این به شما در حالی که البته. اما این یک راه برای تمرین تلفظ انگلیسی شما هر روز به نحوی سرگرم کننده و جالب برای شما است.

هنگامی که کتاب را ضبط می کنید، یک کتاب صوتی خانگی از آن برای گوش دادن به شما خواهد بود، که به شما یک راه برای تمرین مهارت های گوش دادن نیز می دهد.

۱۹. ضبط آنچه که می خواهید یاد بگیرید

از همان تکنیک توضیح داده شده در بالا برای یادگیری زبان انگلیسی به طور کلی در حالی که همچنین سخنرانی خود را نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما می خواهید در صحبت کردن با Waitstaff صحبت کنید. شاید شما یک پست Fluentu را ببینید که شامل نمونه هایی از مکالمات انگلیسی برای رستوران ها است. به جای خواندن پست و تلاش برای به یاد آوردن نمونه ها، خود را به خواندن آن!

این به شما فرصت های متعددی را برای به یاد آوردن مواد به شما می دهد: هنگامی که شما برای اولین بار آن را بخوانید، هنگامی که شما آن را با صدای بلند بخوانید و زمانی که به خودتان گوش دهید، بعدا آن را بخوانید.

۲۰.از طریق فعالیت های روزمره صحبت کنید

فکر می کنم در مورد همه چیزهایی که ممکن است انجام دهید این کار را آغاز کنید، به عنوان مثال، پس از دستور غذا هنگام پخت و پز شام و یا قرار دادن یک قطعه مبلمان.

این فرایندها فرصت هایی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی شما هستند. دستورالعمل ها را برای یک فرآیند به زبان انگلیسی بر روی یک قطعه کاغذ بنویسید. آن را به عنوان ساده که ممکن است و تعداد مراحل خود را.

برای پخت و پز چیزی، دستورالعمل های شما ممکن است مانند این شروع شود:

Peel the garlic
سیر را پوست کن.

Dice the garlic
تاس سیر.

Peel the onions
پیاز را پوست کنید

Slice the onions
پیاز را بریزید

هنگامی که دستورالعمل های خود را دارید، آنها را دنبال کنید. در عین حال، می گویند آنچه شما با صدای بلند انجام می دهید.

دستورالعمل های شما نوعی “تقلب” است تا به شما در راه موفقیت در مکالمه انگلیسی کمک کند. آنها به شما کمک می کنند تا به طور مداوم صحبت کنید، بدون نیاز به متوقف کردن و فکر کردن درباره آنچه که باید انجام دهید.

۲۱. یادداشت های مکالمه را حفظ کنید

یک راه حل آسان برای این است که یادآوری شروع مکالمه یا ایده هایی برای شروع مکالمات باشد. شما می توانید بسیاری از این آنلاین را پیدا کنید.

البته، شما نمی خواهید از همه اینها در هر لحظه استفاده کنید. اما حفظ برخی از ایده ها به شما کمک خواهد کرد که در مورد صحبت کردن با افراد در شرایط گاه به گاه احساس کنید و مکالمات را در هنگام صحبت با همکاران تبادل صحبت کنید.

۲۲. نظرات خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید

واقعا به زبان انگلیسی صحبت می کنید، باید یاد بگیرید که چگونه خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. حتی اگر ایده هایی برای گفتگوها دارید، می توانید بدانید که چگونه آنها را به کلمات خود اضافه کنید.

شما می توانید این را با شرکت در مکالمات آنلاین تمرین کنید. ارسال در رسانه های اجتماعی، ترک نظرات به مقالات و یا نوشتن نظرات همه رویکردهای خوب است.

اما اگر وقت خود را برای انجام این کار ندارید، گزینه های ساده تر وجود دارد: یک ویدیو کوتاه در YouTube تماشا کنید و یک نظر را در زیر آن قرار دهید. ارسال نظرات کوتاه در توییتر در مورد هر چیزی. گزینه های بسیاری برای تمرین مهارت های انگلیسی خود را قبل از صحبت کردن با صدای بلند وجود دارد!

۲۳. یادگیری برخی از عامیانه انگلیسی

در حالی که شما باید تمرکز بر یادگیری استاندارد انگلیسی، می تواند مفید باشد برای دانستن کلمات و عبارات انگلیسی به طوری که شما می توانید “ادامه” و درک سخنرانی مدرن انگلیسی عامیانه همیشه حضور دارد، به ویژه آنلاین، بنابراین شما واقعا نمی توانید از دیدن آن جلوگیری کنید.

دانستن عامیانه، اصطلاحات و سایر عبارات گاه به گاه می تواند روانشناسی واقعی را بهبود بخشد، زیرا آنها می توانند به شما اجازه می دهند همراه با انواع مکالمات که امروز اتفاق می افتد، مکالمه انگلیسی موفق تری داشته باشید.

۲۴. بهبود تلفظ انگلیسی

 

هیچ جادویی برای بهبود تلفظ وجود ندارد شما فقط نیاز به یادگیری و سپس تمرین. همه چیز در مورد چگونگی حرکت دهان شما و استفاده از لب ها، زبان و گلو شما است. برای این، شما باید مکالمات انگلیسی زبانان بومی را تماشا کنید، در حالی که آنها صحبت می کنند.

۲۵. خود را بررسی و تست کنید

بررسی آنچه شما یاد می گیرید بسیار مهم است.

بدون بررسی مناسب، شما به راحتی می توانید بسیاری از مطالب قبلا آموخته را فراموش کنید. این می تواند تا حد زیادی شما را در مسیر خود به اشتباه کند، زیرا پیشرفت انگلیسی به طور مداوم بر مفاهیم اساسی و ساده تر می سازد. به همین دلیل است که شما باید اغلب مهارت های خود را آزمایش کنید.

شما می توانید یادگیری خود را در تعدادی از روش های مختلف بررسی کنید. شما می توانید آزمونهای واژگان خود را انجام دهید، تمرینات ترجمه را انجام دهید یا جلسات آموزشی سریع را با یک شریک صحبت کنید. همچنین منابع آنلاین وجود دارد که می توانید برای بررسی استفاده کنید.

شما همچنین باید در مورد زمان بررسی فکر کنید. شاید بعد از اتمام یک موضوع جدید یا پس از اتمام یک واحد کامل مطالعه، می خواهید بررسی کنید. یا شاید شما می خواهید بیش از حد بیشتر و فقط بررسی هر زمانی که شما مطالعه انگلیسی!

بررسی ها و تست های شما به شما کمک می کند تا پیشرفت خود را به زبان انگلیسی ببینید. دیدن اینکه چقدر شما بهبود یافته است می تواند انگیزه شما را برای یادگیری افزایش دهد!

جمع بندی و نتیجه گیری

با مطالعه ی تمامی موارد ذکر شده در این مقاله به راحتی قادر خواهید بود در منزل به راحتی انگلیسی بیاموزید ، در صورت وجود هرمشکلی با ما از طریق کامنت در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا