آموزش آیلتس

چطور در یک ماه برای آیلتس ۷ آماده شویم؟

امروز برخی از افراد از من پرسیدند: « چگونه در یک ماه نمره بالایی (۷.۵) در آزمون آیلتس بگيريم؟»

پاسخ من این است که “شانس گرفتن نمره ای که شما می خواهید در یک ماه بسیار غیر قابل پیش بینی است. بستگی به سطح فعلی زبان انگلیسی تان ، کار سخت، تمرکز و تعهد شما دارد.

چرا شما نیاز به یک برنامه مطالعه دارید؟

قبل از اینکه  با راهنمایی های نمره یک باند بالا در آزمون IELTS در ۱ ماه آشنا شویم ، ما باید درک کنیم که چرا یک برنامه مطالعه لازم است. در زیر چند نکته وجود دارد که به ما در مورد اهمیت یک برنامه مطالعه میگوید.

هیچ برنامه ی مطالعه استانداردی به این ترتیب برای آماده شدن برای آیلتس وجود ندارد.
شما می توانید یک طرح مطالعه با توجه به نیازها وشرایط شخصی و راحتی خود را  اگر وقت کافی برای طرح ریزی انید، مطمئن شوید که هر روز تمرین می کنید، نه هر زمان که وقت داشته باشید.

نوشته های مشابه

برنامه مطالعه ۱ ماهه

اگر شما در حال حاضر سطح بالایی از مهارت انگلیسی دارید( گروه ۶ـ ۶.۵) ، شما فقط باید تکنیک‌های مناسب، نکاتی را یاد بگیرید و آن‌ها را در تست‌های تمرین روزانه برای رسیدن به نمره مورد نیاز (۷ ـ ۷.۵) اعمال کنید.

شما می‌توانید برای تمرین در خانه از  کتابهای ۸ تا ۱۲ آزمون آیلتس کمبریج را دانلود و یا خریداری کنید. همچنین می‌توانید نکات مربوط به آزمون را با استفاده از گروه نمره۷ بخوانید: چگونه نمره خود را به حداکثر برسانید، شما در این زمینه
نیاز به چهار مهارت دارد: خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن.

اگر در هر مهارت خاصی ضعیف هستید، باید بیشتر بر روی آن تمرکز کنید. برای مثال،نمره مهارت خواندن شما ۵.۵ است در حالی که مهارت‌های دیگر بالاتر از ۶.۰ است، شما باید سعی کنید مهارت‌های خواندن خود را با استفاده از این کتاب عالی به وسیله سام McCarter بهبود دهید.

هر روز، شما باید حداقل ۱۰ لغت انگلیسی وکالوکیشن جدید را برای ۹ موضوع اصلی  (جنایت، آموزش، سلامت، رسانه‌ها، کار، انرژی و محیط، ترافیک، مردم، خانه)یاد بگیرید.

سه روش اصلی، شما می‌توانید تمرین کنید:

سعی کنید حداقل ۴ ساعت در روز و یک ساعت برای هر بخش در روز اختصاص بدهید.
بر روی مناطق سخت تمرکز کنید. وقت بیشتری برای تمرین روی آن‌ها بگذارید.
یکی از بهترین نکات این است که بفهمید در کجا اشتباهات بیشتری مرتکب می‌شوید و بر آن‌ها غلبه می‌کنید.

آماده شدن برای آیلتس در یک ماه

اگر در مورد امتحان که فقط یک ماه از شما فاصله دارد نگران هستید، می‌توانید به نکات زیر مراجعه کنید.

نوشتن در برابر مهارت‌های خواندن:

شما نیازی به تمرکز بیشتر روی مهارت‌های خواندن ندارید. متن را بخوانید و آن را به خوبی درک کنید. زمان بیشتری برای نوشتن صرف کنید. برخی از موضوعات را از آزمون قبلی آیلتس بگیرید و سعی کنید افکارتان را در آن زمینه نوشتن یادداشت کنید.

گرامر را یاد بگیرید:

شما باید دستور زبان را تمرین کنید اما اگر به مشکل برخوردید به عنوان مثال هر ساختار و یا یک کلمه اصلا اهمیت ندهید. اگر بدانید چطور یک جمله را بیان کنید، نمره خوب ازآن شما خواهد بود.

بهبود مهارت‌های شنیداری و صحبت کردن:
شما می‌توانید با مشاهده چند فیلم انگلیسی مهارت‌های حرفه‌ای و حرفه‌ای خود را بهبود بخشید.

تمرین آنلاین:
شما میتوانید کلاس های آنلاین مناسب سطح خودتان را ثبت‌نام کنید، انواع مختلفی از آموزش‌های آنلاین موجود است. شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا احساس آزمون آیلتس واقعی را داشته باشید.

چگونه واژگان را موثرتر راه یاد بگیریم؟

کلماتجدید را در دفتر یادداشت کنید.
کلمات و تعاریف بر روی کاغذ یادداشت‌های چسبان یا یک تکه کاغذ کوچک بنویسید (شما باید کلمه جدید را در سمت جلو و تعریف آن را بر روی پس‌زمینه بنویسید. به این ترتیب شما تنها زمانی که معنی آن را فراموش می‌کنید، آن را برگردانید)
به طور مرتب با کلمات جدید حرف بزنید. در صورتی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می‌توانید از فرهنگ لغت آنلاین برای یادگیری نحوه تلفظ آن‌ها استفاده کنید.
ارتباط ایجاد کنید (در تصاویر و یا با کلمات دیگر)
از کسی بخواهید که دایره لغات جدید شما را آزمایش کند
آن‌ها را وادار کنید که برای حرف زدن یا نوشتن شما را همراهی کنند.

با این حال، اگر سطح انگلیسی شما کاملا پایین باشد (مانند گروه فعلی ۵ – ۵.۵ است و شما می‌خواهید گروه ۷.۵ + را به دست آورید)احتمال اینکه این نمره  را به دست آورید، کم‌تر است. در حقیقت،کسانی  که فقط یک ماه تا امتحان فاصله دارند ، دست‌پاچه می‌شوند و  برای بهبود واژگان خود، صحبت کردن، خواندن، خواندن، نوشتن، تلاش بی برنامه میکنند. آن‌ها فقط کتاب را بدون هیچ گونه استراتژی مطالعه خواهند کرد. پیشنهاد من این است که شما باید یک استراتژی مطالعه منسجم  برای بهبود سطح عمومی زبان انگلیسی و یادگیری تکنیک‌های امتحان یاد بگیرید.

برنامه‌ریزی مطالعه
تعداد زیادی از دانشجویانی که بیش از ۳ ماه مطالعه میکنند سخت کار نمی‌کنند. از این رو، هنگامی که این امتحان نزدیک می‌شود، آماده‌سازی آن‌ها تا حد مجاز نخواهد بود. برنامه‌ریزی مناسب به آماده‌سازی بهتر کمک خواهد کرد. موفقیت در آزمون آیلتس به سه ویژگی زیر نیاز دارد: تمرکز، تعهد، تلاش زیاد.

هیچ جایگزینی برای تلاش زیاد وجود ندارد.
لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. این ها باید تا حد ممکن خاص باشند به عنوان مثال یاد گرفتن تکنیک برای بخش ۲ از آزمون مکالمه، گوش دادن به پادکست ها در هر روز، خواندن ۴ مقاله انگلیسی در هر روز، تست تمرین و غیره.

از تقویم خودتان استفاده کنید(تقویم خود را بسازید یا از یک تقویم الکترونیکی استفاده کنید)و آنچه را که قرار است هر روز قبل از آزمایش انجام دهید را پر کنید.

هر روز و هر کاری که انجام می‌دهید را تیک بزنید.

از هیچ برنامه ای بدون انجام دادن رد نشوید. اگرکاری را انجام ندادید، برگردید و آن کار را انجام دهید.
اگر از توصیه های  بالا پیروی کنید، شما بیش از ۹۵ درصد از برای آزمون آیلتس آماده هستید.

بهبود سطح کلی مهارت انگلیسی

شما باید خودتان را در یادگیری زبان انگلیسی حداقل ۶ ساعت در روز درگیر کنید. این به این معنی است که شما یاد گیرنده  فول تایم برای آزمون آیلتس خواهیدشد, شما باید گوش کنید و بخوانید همچنین باید هر چه بیشتر به زبان انگلیسی حرف بزنید و بنویسید.

من پیشنهاد می‌کنم که شما باید به محبوب‌ترین مجله اخبار جهان، سیاست، اقتصاد، تجارت و مالی، آموزش انگلیسی BCC برای بهبود مهارت‌های خواندن و گوش دادن و یادگیری واژگان و ساختارهای مفید برای بهبود مهارت نوشتن آزمون آیلتس تسک۲.

برای بهبود مهارت‌های صحبت کردن، شما فقط به این نیاز داریدکه ویدیو مصاحبه شوندگان را بادقت ببینید.همچنین می‌توانید از این کانال‌های بزرگ یوتیوب نیز مطالعه کنید.
برای تمرین روزانه، شما می‌توانید کتاب‌های شنیداری را دانلود کنید و حداقل ۱ تست تمرین در هر روز انجام دهید.

یادگیری تکنیک های آزمون

باید در مورد انواع مختلف سوالات و روش‌های دستیابی به نتیجه دلخواه بدانید. مورد بزرگ و پر اهمیتی  که در مورد آزمون آیلتس به راحتی قابل دستیابی هست این است که کاملا قابل‌پیش‌بینی است.

برای مثال، اگر در حال انجام مهارت نوشتن آکادمیک ۱هستید، باید یاد بگیرید چطور یک خلاصه از حداقل ۱۵۰ کلمه در پاسخ به یک نمودار خاص بنویسید (نمودار، خط یا نمودار دایره‌ای)، جدول، نمودار، یا فرآیند برای کسب امتیاز مناسب.

جمع بندی و نتیجه گیری

همانطور که میدانیدزمان صرف‌شده برای بهبود سطح کلی زبان انگلیسی بسته به سطح شروع و شدت مطالعه متفاوت خواهد بود. سپس باید کمی وقت بگذارید تا آشنا با الزامات تاییدی خاص شده و به فرمت آزمون عادت کنید.

آماده‌سازی خود راهرچه سریعتر شروع کنید، سازگار باشید، و به طور مرتب پیشرفت خود را کنترل کنید و از هر فرصتی را استفاده کنید تا با زبان انگلیسی، به صورت شفاهی و به صورت کتبی، ارتباط داشته باشید.

قدرت واژگان خود را بیشتر کنید این مهارت یک شبه اتفاق نمی‌افتد. هدف این است که هر روز ۱۰ کلمه جدید را از مناطق مختلف سوژه یاد بگیریدو بدانید که تمام راه حل های گفته شده به صورت کلی است 
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا