آموزش گرامر

۵ راز شگفت انگیز یادگیری گرامر انگلیسی

دوستان عزیز آکادمی میرا امروز مبنا را بر این گذاشته ایم تا یکی از مهمترین مشکلات شما را برای همیشه حل کنیم, پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

حتما تا به حال به مشکلات گرامری زیادی برخورده اید و نمیدانید از کجا شروع کنید به حل کردن این مشکلات و یا اینکه در شروع راه یادگیری هستید خیلی ها پیشنهاد کتابهای گوناگون زبان داده اند و شما بیش از پیش سردرگم شده اید اصلا نگران نباشید و مطمين باشید با خواندن این مقاله گره ی بزرگی از مشکلات شما دوست عزیز باز خواهد شد.

دوستان عزیزم توجه کنید این نکات برای زبان آموزان بزرگسال هست نه کودکان, به این دلیل که آموزش به کودکان کاملا داراری قاعده و قانون خاص خودش است و باید در قالب بازی و سرگرمی باشد.

الفبای گرامر را یادبگیرید:

حتما از خودتان میپرسید الفبای گرامر چه چیزی هست؟ وقتی به قسمتی از یادگیری رسیدید که توانستید خودتان را به خوبی معرفی کنید نیاز به شناختن گرامر آن هم به صورت اصولی دارید.

الفبای گرامر این است که شماباید فاعل,فعل, مفعول,اسم,صفت و… را به خوبی بشناسید برای آشنا شدن با آنها شما میتوانید از دیکشنری خودتان استفاده کنید که در مقابل آن نوشته شده است.

به عنوان مثال Boy(noun)

یادگرفتن این مفاهیم به شما کمک میکند که قواعد ,مفاهیم,فرمول های گرامر بهتر درک کنید و برایتان جا بیوفتد و هرچه این مساله های پایه برای شما زودتر جا بیوفتد جمله سازی راحت تر و بهتری خواهید داشت.

در خیلی از موارد مشاهده شده که زبان آموز سطح بالایی دارد اما قادر به شناسایی اجزای جمله نیست یعنی اگر از وی بپرسید:He is ugly نقش هر کدام از لغات درجمله چیست نمیداند پس شما با دانستن این بخش کمک بسیار بزرگی به آینده ی خود کرده اید و دقیقا میدانید چه چیزی را کجا باید قرار دهید.

و بعد از آن شما نیاز دارید قاعده و قانون مربوط به جمله سازی رایاد بگیرید که ابتدا در جمله سازی فاعل بعدفعل  وبعد از آن نیاز به مفعول و الباقی جمله هست.

گرامر را با قواعد فارسی مقایسه کنید

یکی از راه های یادگرفتن عمیق گرامر انگلیسی این هست که چیزهایی که بلد هستیم را با چیزهایی که یادمیگیریم به هم وصل کنیم.

به عنوان مثال اگر در زبان انگلیسی یادگرفتید که صفت قبل از اسم می آید یعنی a good boy. یعنی در انگلیسی صفت قبل از اسم می آید.

در فارسی حتما چک کنید که چطور جمله ساخته میشود به عنوان مثال در فارسی میگوییم دخترخوب یعنی اینکه صفت بعد از اسم می آید.

همین ارتباط دادن انگلیسی با فارسی باعث میشود مفاهیم به درستی یادبگیرید و درست در ذهنتان ثبت شود.

مرجع گرامری مناسب پیداکنید

این بسیار طبیعی است که به اشکال گرامری بربخورید اما باید برای مشکلات راه حل پیدا کنید نباید بگذارید مشکلات روی هم تلنبار شوند و شما ناامید شوید که اصلا من پیشرفت نکردم و در نهایت یادگیری را برای همیشه رها کنید.

دوست عزیز شما یا باید یک راهنما داشته باشید که اگر در ابتدای راه هستید این گزینه ی بسیار مناسبی است, , ولی اگر سطح مناسبی از انگلیسی برخوردار هستید میتوانید از یک کتاب گرامر انگلیسی استفاده کنید, البته پیشنهاد من این است که در هر سطحی که هستید کتاب گرامر مناسب خودتان را بیابید که در بخش ذیل چندین سطح از کتاب گرامر را معرفی میکنم و بعد از آن با پارتنرتان مشکل های گرامری تان را حل کنید.

۱ ـ Grammar in use که در سه سطح basic, intermediate ,advance تهیه شده است و کاملا مثال های ساده و قابل فهمی دارد,اما باید به این نکته هم اشاره کنم که سطح advance این کتاب برای کسانی که میخواهند آزمون های بین المللی مثل آیلتس و تافل شرکت کنند ضروری است در غیر این صورت برای یک شخص عادی تا سطح intermediate این کتاب ضروری است.

تمرین و تکرار

این دو عزیز بزرگوار یعنی “تکرار و تمرین” عضو جدا نشدنی از آکادمی میرا هستند. شما دوست عزیز برای اینکه گرامری را یاد بگیرید نه اینکه حفظ بکنید نیاز به اینگونه تمرین است که با گرامر آموخته شده تمرین جمله سازی کنید. در اینجا حتما دو سوال برای شما پیش آمده است.

۱ـ چطور متوجه شویم که گرامری را حفط کرده ایم یا یادگرفته ایم؟ اول از همه این نکته بسیار مهم و حیاتی را ذکر میکنم, وقتی شما چیزی را چند بار مرور میکنید یا میخوانید بدون اینکه بدانید چه کاربردی دارد ؟ چه جاهایی استفاده میشود؟ و اصلا توانایی ساختن یک جمله با آن را نداشته باشید, ولی اگر از شما بپرسند گرامر simple present چیست؟حتما بدون ثانیه ای شک به آن جواب خواهید داد.

بدون شک شما آن را حفظ کرده اید, و تنها کاربرد حفظ کردن چیزی دقیقا همین هست که کسی از شما بپرسد simple present چیست؟ و شما بی کم و کاست به آنها توضیح دهید دقیقا همانند بعضی از مدرس های مدرسه ,آنها تمام گرامر را بی کم و کاست بلد هستند اما نمیتواند از پس مکالمات روزمره برآیند.

۲ـ چطور تمرین کنم که گرامر را یادبگیرم؟ پاسخ به این سوال بسیار بسیار ساده است هر زمانی که شما گرامری را یاد گرفتید بایدبرای خودتان چند مثال بنویسید یا با خوتان صحبت کنید و صدای خودتان را ضبط کنید بعد از چند وقت خواهید دید در کتابهایی که میخوانید موزیک هایی که گوش میکنید از گرامر آشنایی استفاده کرده است.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است وقتی صدای خودتان را ضبط میکنید و بعد دوباره گوش میکنید بعد از مدت کوتاهی اعتماد به نفستان نیز افزایش پیدا میکند و به راحتی میتوایند در جمع دوستانتان  انگلیسی صحبت کنید.

متون انگلیسی بخوانید

در این مرحله شما میتوانید کتاب داستانهای مناسب سطح خودتان تهیه کنید به همراه یک مارکر روی گرامر هایی که به تازگی در حال یادگیری آن هستید بکشید اینکار باعث میشود چشم شما عادت کند و وارد ضمیر ناخودآگاه شما شود.

و علاوه بر آن باعث میشود که شما ساختارهای مناسب با آن گرامر را هم یادبگیرید و در مکالمات روزمره خودتان استفاده کنید.اما باید این کار بخشی از زندگی روتین روزمره شما نباشد که شما از انجام دادنش کسل شوید با تمام اشتیاق کتاب بخوانید و کلمات و جملات را مارک کنید.

اینطوری وقتی بار اول از جملاتی که فقط در کتاب مطالعه کردید در مکالمات خود استفده میکنید آن هم به صورت ناخود آگاه حتما هیجان زده خواهید شد اما فراموش نکنید هرچه بیشتر خود را غرق یادگیری کنید مغزتان شما را بیشتر و بیشتر هیجان زده میکند.

جمع بندی و نتیجه گیری

دوست عزیزم به شما تبریک میگویم که وقتی را برای مطالعه ی این مقاله صرف کردید و راه خود را برای رسیدن به هدف یادگیری اصولی گرامر پیدا کردید.

گروه آکادمی میرا از ابتدای مسیر موفقیت تا انتها همواره کنار شماست.

امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا