آموزش زبان

۱۰ روش افزایش دایره لغات انگلیسی (با سرعت نور)

چگونه دایره لغات را به راحتی تقویت کنیم؟ این ۱۰ تکنیک موثر را امتحان کنید.
اگر دایره لغات خود را بهبود بخشید و در سطح شخصی و به ویژه حرفه ای رشد خواهید کرد. بدون سردرگمی در مورد هر موضوعی صحبت کنید. زیبایی یک زبان را کشف کنید.

ما در همان مسیری هستیم که سعی می کنیم دائماً عبارات جدیدی را به مجموعه کلمات فعال و غیرفعال خود اضافه کنیم. در این آموزش جامع من تکنیک هایی را بیان می کنم تا به شما نشان دهم چگونه دایره لغات را روزانه بهبود بخشید. آنها از تعیین اهداف و انجام بازی گرفته تا تمرینات نوشتن و یادگیری زبان را شامل می شوند.

۱.  اهداف خود را تعیین کنید

این یک واقعیت جالب است که اگر بخواهیم به زبانی روان صحبت کنیم، فقط باید به طور متوسط ​​۲۵۰۰ خانواده کلمه غیرفعال و ۲۰۰۰ خانواده فعال را بدانیم تا بتوانیم انواع مکالمات خود را مدیریت کنیم. این ۴.۵ درصد از ۱۰۰۰۰۰ خانواده کلمه موجود در انگلیسی است. بومیان انگلیسی حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ کلمه می دانند.

پیشنهاد می‌کنم پروژه «بهبود واژگان» خود را به یک علاقه تبدیل کنید یا به سادگی مشتاق کشف کلمات جالب، تخصصی یا کم استفاده شوید. از کلمات ناشناخته استقبال کنید، سعی کنید معنی آنها را حدس بزنید، در مورد کاربرد آنها فکر کنید.

هدف و هدف اصلی چیست؟ آیا برای شغل، امتحانات یا دلایل شخصی است؟
چند کلمه جدید؟ چارچوب زمانی شما چیست؟ در روز، هفته، سال.
در کدام حوزه های خاص می خواهید گسترش دهید؟
فعالیت های خود را برنامه ریزی کنید.  ۱۵ دقیقه در روز حداقل برای یادگیری زبان جدید تایم بگذارید.
وسایل خود را آماده کنید، به عنوان مثال فرهنگ لغت، اصطلاحنامه، فلش کارت، کاربرگ.

۲. یک اصطلاحنامه و دیکشنری داشته باشید

اگر به دنبال گسترش و بهبود دایره لغات خود هستید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید خرید یک اصطلاحنامه و یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی است. یک فرهنگ لغت به شما امکان می دهد معنی کلمات جدید و همچنین نحوه تلفظ آنها را بیاموزید. اغلب به شما نمونه ای از کلمه را در یک جمله می دهد و به شما نشان می دهد که چگونه از آن کلمه در مکالمه و کار روزمره استفاده کنید.

از سوی دیگر، یک اصطلاحنامه، کلمات دیگری را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. وقتی با هم استفاده می شود؟ آنها ابزار قدرتمندی هستند که می توانند پایه خواندن شما شوند و واژگان را به طور کلی بهبود بخشند.

۳. بخوانید. و سپس بیشتر بخوانید!

کلمات مانند تصویر هستند. هرچه بیشتر آنها را ببینیم راحت تر آنها را تشخیص می دهیم. خواندن می تواند یکی از کلیدهای قدرتمند باشد، به ویژه برای تقویت مهارت نوشتن شما!

با این حال، علی‌رغم آنچه برخی از وب‌سایت‌ها و معلمان واژگان ممکن است به شما بگویند، خواندن همه چیز برای بهبود مجموعه کلمات شما نیست. اگر فقط ۱/۳ متن را بفهمید خواندن یک کتاب ۵۰۰ صفحه ای معنی ندارد! با این حال، خواندن بخش بسیار مهمی در ساختن و بهبود واژگان است.

به یاد داشته باشید: اگر از تکنیک های تندخوانی استفاده نکنید، بهتر است زمان بگذارید و فقط از روند خواندن لذت ببرید. ممکن است بخواهید متن خود را کلمه به کلمه و بر اساس جمله به جمله نزدیک کنید. در اینجا نیز فرهنگ لغت و اصطلاحنامه به کار می آیند. آن دیکشنری را بردارید و به کلمه و نحوه تلفظ آن نگاه کنید!

از کوچک شروع کنید، هدف دراز مدتی داشته باشید: بسته به سن یا سطح دانش خود، موادی را هدف بگیرید که برای شما ساخته شده است اما به طور مثبت نیز چالش برانگیز است. کتاب های علمی-تخیلی و فانتزی منابع عالی برای کلمات تخیلی هستند، در حالی که مطالب غیر تخیلی دایره واژگان شما را در سطح علمی تری گسترش می دهند. خواندن کتاب‌هایی درباره موضوعات معاصر به بهبود واژگانی کمک می‌کند که جدید هستند.

رمان‌های کلاسیک را بخوانید: همان‌قدر که جدیدترین مجله شایعات مشهور, افراد مشهور ممکن است سرگرم‌کننده باشد، به خودی خود، طیف گسترده‌ای از کلماتی را که می‌خواهید یاد بگیرید به شما آموزش نمی‌دهد. اغلب مفیدترین مطالب خواندنی موجود برای ایجاد دایره لغات شما، رمان های کلاسیک از بزرگان ادبیات است. در حالی که ممکن است هضم و درک آنها بیشتر طول بکشد، این منبع خواندن همچنین به شما نشان می دهد که چگونه می توان از کلمات خاص در گفتگو و توضیحات استفاده کرد.

از کتاب‌های صوتی استفاده کنید: نکته مهم در مورد کتاب‌های صوتی این است که می‌توانید آن‌ها را تقریباً در هر کجا پیدا کنید، از منابع آنلاین گرفته تا کتابخانه محلی‌تان. هدفون خود را وصل کنید و کاری جز گوش دادن انجام ندهید! حتی اگر هر کلمه ای را که می شنوید متوجه نمی شوید، تلفظ دقیق و سیاق هر کلمه را به شما می آموزد. کلمات اغلب زمانی که در متن قرار می گیرند و در مکالمه استفاده می شوند بسیار واضح تر می شوند، و به عنوان یک شنونده، داستان جالب و جذابی برای شروع به شما ارائه می شود!

برای دریافت یک کلمه در روز ثبت نام کنید: سایت های متعددی وجود دارند که روزی یک کلمه را برای شما ایمیل می کنند تا به خاطر بسپارید. و همچنین یک کلمه مفید است که می توانید هر زمان که دوست دارید از آن استفاده کنید. وب سایت رسمی دیکشنری انگلیسی آکسفورد مکانی عالی برای شروع است.

۴. از تصویرسازی، تجسم استفاده کنید

یک تصویر را به کلمات خاص بچسبانید: تجسم تکنیکی است که در مدارس هنگام تلاش برای آموزش دانش آموزان به زبان دوم استفاده می شود. با واداشتن دانش‌آموزان به مرتبط کردن یک تصویر با یک کلمه خاص، هر بار که آن تصویر را می‌بینند، بلافاصله به آن کلمه فکر می‌کنند و بنابراین شروع به استفاده از آن در مکالمه می‌کنند.

شما می توانید دقیقا همین کار را انجام دهید. برای کلمات طولانی، سعی کنید کلمه را به قسمت‌هایی تقسیم کنید که هر قسمت یک کارتون زیبا به آن متصل است. اینجا فقط یک قانون وجود دارد؛ هرچه منحصر به فردتر باشد، تصویری که به آن کلمه می چسبانید عجیب تر، بهتر است. آن را واقعاً خاطره انگیز کنید. اگر ذهن بازیگوشی دارید، بازی Camping Trip را امتحان کنید که در کمترین زمان مهارت های تجسم شما را آموزش می دهد.

۵. چگونه می توان واژگان را از طریق بازی ها بهبود بخشید

بازی‌های حافظه آنلاین: نکته جالب در مورد اینترنت این است که بازی‌ها به معنای واقعی کلمه همه جا هستند و تعداد کمی وجود دارد که به بهبود واژگان کمک می‌کند. در کنار موارد دلخواه سنتی مانند جستجوی کلمات، می‌توانید بازی‌های رانندگی ماشین و کارت‌های برگردان را بیابید که همگی کلمات جدیدی را در محیطی دلپذیر و دلپذیر به شما ارائه می‌کنند.

از بازی های موجود در کمد خود استفاده کنید: همه ما یک کشو یا یک کمد کوچک داریم که همه ما بازی های رومیزی خانوادگی را در آن قرار می دهیم. موارد دلخواه مانند Scrabble و Boggle همگی می توانند به گسترش و بهبود دایره لغات کمک کنند، و اگر فرهنگ لغت در دست دارید، می توانید در حین گذاشتن حروف خود یاد بگیرید و لذت ببرید! اگر هیچ بازی در کمد خود ندارید، شاید کتابخانه یا خرده فروش محلی شما بازی هایی داشته باشد.

ایجاد فلش کارت: استفاده از فلش کارت یکی از موثرترین روش ها برای یادگیری اطلاعات جدید است. کلمات را به ترکیب اضافه کنید، و خواهید دید که میزان حفظ حافظه شما به سمت بالا می رود. چند کلمه مشکل یا سخت یادگرفتن را روی کارت‌های خود بنویسید و سپس با آن‌ها حرکت کنید، و تماشا کنید و از یادگیری لذت ببرید.

۶. نرم افزاری را برای بهبود دایره لغات خود در نظر بگیرید

نرم‌افزار Vocabulary می‌تواند به گسترش موثر خانواده‌های کلمه فعال شما کمک کند. آنها باید راهنماهای گام به گام گسترده ای را ارائه دهند و به پایگاه داده جامع کلمات، از جمله توضیحات عمیق و گزینه اضافه کردن تصاویر و یادداشت های خود دسترسی داشته باشند. بسته به نوع زبان آموزی، یک برنامه جامع با انواع بازی ها، آموزش های ویدئویی، فلش کارت ها، توانایی ایجاد و چاپ لیست های کلمات و البته نظارت پیشرفته پیشرفت نیز ارائه می شود.

بهترین ها اضافه کردن مزایای مبتنی بر ابر مانند گزینه های اشتراک گذاری اجتماعی، یادگیری در گروه ها یا همگام سازی بین دستگاه ها هستند. آموزگارانی را در نظر بگیرید که اجازه نصب چندین سیستم و بیش از یک حساب کاربری را می دهند تا خانواده و دوستان بتوانند به این سرگرمی بپیوندند. Vocab1 یکی از معلمان محبوب است که به شما نشان می دهد چگونه واژگان را از طریق فیلم ها و بازی ها بهبود دهید. این توسط بسیاری از افراد در سراسر جهان استفاده و توصیه می شود.

۷. بنویس!

یک وبلاگ آنلاین راه اندازی کنید: هر یک از ما هر روز زندگی متفاوتی را تجربه می کنیم. چرا در مورد آن نمی نویسید؟ این ۲ مزیت اصلی خواهد داشت. این شما را تشویق می کند که کلمات را به طور منظم یادداشت کنید، و هر چه با نوشتن و استفاده از کلمات گفته شده راحت تر شوید، احتمال استفاده از آنها در آینده بیشتر می شود. یک راه خوب برای بهبود آسان واژگان. متوجه شده اید که نوشته شما بارها و بارها از همان کلمات استفاده می کند؟ از اصطلاحنامه خود برای یافتن یک جایگزین خوب استفاده کنید. این به شما یک کلمه دیگر را می دهد تا در نوشتن و مکالمه روزمره خود از آن استفاده کنید!

یک شعر یا آهنگ کوچک بنویسید: در حالی که از شما انتظار نمی رود که آهنگ موفق بعدی را برای بیانسه یا ایگی آزالیا بنویسید، نوشتن یک آهنگ یا شعر با یک الگوی قافیه ساده و در عین حال واضح می تواند ابزار عالی برای به خاطر سپردن مطالب جدید باشد. کلمات در مورد نوشتن شعری که حاوی یک کلمه خاص و معنای آن است چطور؟ اگر با کلمه دیگری که می خواهید یاد بگیرید هم قافیه باشد، حتی بهتر است.

کاربرگ های واژگان ایجاد کنید: انسان ها لیست هایی را دوست دارند. آنها فعالیت ها را برای درک واضح، حفظ نظم، و به راحتی پیگیری پیشرفت شما در فعالیت های مختلف را روشن می کنند. بنابراین، چرا هنگام تلاش برای بهبود دایره لغات خود از آنها استفاده نکنید؟ با استفاده از اصطلاحنامه خود فهرستی از کلمات مشابه ایجاد کنید، بیایید پانزده کلمه با معنای مشابه هر فهرست را بگوییم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را صرف حفظ کردن این لیست کنید و مطمئن شوید که می توانید تک تک کلمات آن را به خاطر بسپارید.

یک نقشه ذهنی ایجاد کنید:  نقشه های ذهنی ارتباط بین موضوعات خاص را به طرز باورنکردنی روشن می کند و اگر به درستی استفاده شود، می تواند یک دارایی اصلی برای بهبود سیستماتیک واژگان باشد. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که مثال هایی از کلمات در حال استفاده را ارائه دهید، چیزی که اگر بخواهید لیست بسازید محدود به آن هستید. MindMup یک سایت جامع و در عین حال قابل درک است که در این زمینه موجود است.

۸. پیوند کلمات!

ریشه لاتین یا یونانی کلمات را پیدا کنید: ممکن است این روشی زمان بر و نسبتاً خسته کننده برای بهبود دایره لغات به نظر برسد. با این حال، این در واقع یکی از موثرترین روش هایی است که شما یاد می گیرید. اکثر کلمات انگلیسی از لاتین و یونانی سرچشمه می گیرند. با ارتباط با کلمه و در واقع پیدا کردن اصل و معنای اصلی آن، به احتمال زیاد در دراز مدت آن را به خاطر می آورید، اما موارد جدید را نیز به سرعت درک می کنید.

هر کلمه ای را به عنوان یک فرد جدید که ملاقات می کنید در نظر بگیرید. اگر فقط یک بار از روی آن بگذرید، احتمالاً چیزی در مورد آن به خاطر نمی آورید. اگر با آن درگیر هستید، در مورد آن یاد بگیرید، و همچنین از آن استفاده کنید؟ سپس شما می خواهید چیزهای بیشتری در مورد آن به خاطر بسپارید! این یک نقطه شروع خوب برای لذت بخش کردن فرآیند است و به بهبود سریع واژگان کمک می کند.

پسوندها و پیشوندهای اصلی: با درک معنای آنها احتمالاً معنای کلمات را سریعتر درک خواهید کرد.

کلمات از زبان های مختلف که شبیه به هم هستند: منظور از این این است که اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، از زبان مادری خود به بهترین نحو استفاده کنید! برای مثال رنگ صورتی را در نظر بگیرید که رنگ رز است. گل رز می تواند صورتی رنگ باشد، بنابراین هر بار که رز را می بینید یا به رز فکر می کنید، آن را با رنگ صورتی مرتبط می کنید.

۹. از کلمات جدید در زبان روزمره استفاده کنید!

با مردم صحبت کنید: خود را در محیطی قرار دهید که در آن تشویق می شوید تا حد امکان از آن کلمات استفاده کنید. برای این مسیر خاص اکتشاف، این به معنای صحبت با افراد زیادی است که ممکن است. در مکالمه روزمره شرکت کنید، مهم نیست که چقدر ابتدایی است و سعی کنید از یک یا دو کلمه یاد گرفته شده خود هنگام صحبت با کسی استفاده کنید. ببینید آنها چگونه واکنش نشان می دهند، ببینید آیا پاسخی دریافت می کنید. اگر نه؟ سپس دوباره امتحان کنید.

تایپ کردن با مردم: آیا شما بخشی از جامعه ای هستید که بر علایق مورد علاقه خود متمرکز شده است؟ تیم فوتبال شما؟ سرگرمی مورد علاقه شما؟ این را به سود خود استفاده کن! نکته مهم در مورد برقراری ارتباط از طریق یک رسانه آنلاین این است که ماهیت آن کمتر از یک مکالمه رو در رو است، بنابراین می توانید برنامه ریزی کنید و در مورد پاسخ خود به دقت فکر کنید.

۱۰. بهبود واژگان از طریق آزمون های منظم

ایده آزمایش برای بسیاری از ما جالب نیست، اما می تواند باشد. و، شما دیکته می کنید چه زمانی! در حالی که واژگان خود را به طور منظم با استفاده از استراتژی‌های بالا تمرین می‌کنید، هر چند وقت یک بار یک تست کوتاه برای شما آماده می‌شود. آیا یک هفته پس از نوشتن آنها واژگان لیست هایی را که در مرحله ۷ ایجاد کردید به خاطر خواهید آورد؟

یا، اگر مسیر کمی کلی‌تری را ترجیح می‌دهید، وب‌سایت‌هایی مانند Memrise تا جایی که می‌توانید مهارت‌هایتان را آزمایش کنند، کلمات را به سمت شما می‌زنند.

جمع بندی و نتیجه گیری

بخشی از لذت بهبود واژگان این است که راه های متعددی نیز وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. هر تکنیکی که در اینجا نشان داده شده است، بسته به اینکه چه کسی هستید، مزایا و معایب خاص خود را خواهد داشت، اما هر کدام به شما این امکان را می دهند که با سرعت خود یاد بگیرید.

اگر به راهنمایی یا نکات و نکات بیشتری نیاز دارید تا شما را در مسیر خود قرار دهد، در کادر زیر برای ما ایمیل بنویسید یا نظر دهید. ما می‌توانیم اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم که می‌توانید از آنها برای یک فعالیت روزانه ادامه دهید EnglishTown یکی از بهترین منابع رایگان موجود است.

نکته آخر: توجه داشته باشید که مردم ممکن است کلماتی که به ندرت استفاده می شوند یا بسیار تخصصی هستند را درک نکنند. هنگام صحبت با کودکان، دوستان و خانواده آن را واقعی نگه دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا