آموزش آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) چیست؟ + راهنما جامع

 آزمون آیلتس چیست؟

آزمون بین المللی زبان انگلیسی به منظور کمک به شما برای کار، مطالعه یا مهاجرت به کشوری طراحی شده‌است که در آن زبان انگلیسی زبان مادری است. این کشورها شامل کشورهایی چون استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان و ایالات‌متحده است.
در این آزمون توانایی شما برای شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن در زبان انگلیسی در طول تست ارزیابی می‌شود. IELTS در مقیاس ۱ ۹ درجه‌بندی شده‌است.
این افراد به طور مشترک توسط شورای بریتانیا،کمبریج  ارزیابی می‌شوند.

چرا IELTS؟

اگر شما به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان هستید، پس باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید.
زبان انگلیسی سومین زبان در دنیا و ۳۷۹ میلیون نفر در سراسر جهان است.
توانایی برقراری ارتباط در زبان مادری کشوری که می‌خواهید در آن کار کنید یا مطالعه کنید دامنه وسیعی از مزایا را دارد. هم چنین برای فرصت‌های شغلی و نیز یکپارچه‌سازی در جامعه ضروری است.
IELTS محبوب‌ترین آزمون برای افرادی است که به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان مهاجرت می‌کنند. در سطح جهانی بیش از ۱۰۰۰۰ نفر از کارفرمایان، دانشگاه‌ها، مدارس و سازمان‌های مهاجرتی از جمله ۳،۴۰۰ موسسه در ایالات‌متحده به رسمیت شناخته می‌شوند.

مقیاس نمره دهی در آزمون ایلتس

توصیف سطح مهارت، شرح سطح مهارت
نمره ۹ ــــ کاربر یک فرد خبره به طور کامل به زبان مسلط هست. مکالمه ی دقیق و روان دارد و درک کامل را نشان می‌دهد.
نمره ۸ ــــ کاربر بسیار خوب، فرد مورد آزمون به طور کامل فرماندهی عملیاتی زبان را با استفاده گاه گاه نامناسب جملات دارد. آن‌ها ممکن است برخی چیزها را در موقعیت‌های نا آشنا درک کنند. آن‌ها استدلال پیچیده و مفصل را به خوبی اداره می‌کنند.
نمره ۷ــــ کاربر خوب، فرد مورد آزمون، فرماندهی عملیاتی زبان را داراست، هر چند که با اشتباه‌،استفاده نامناسب جملات. آن‌ها به طور کلی زبان پیچیده را خوب اداره می‌کنند و استدلال دقیق را درک می‌کنند.
نمره ۶ــــ کاربر نسبتا خوب، علی‌ رغم برخی اشتباهات، استفاده نامناسب ،آن‌ها می‌توانند زبان نسبتا پیچیده، به ویژه در موقعیت‌های آشنا، را مورد استفاده و درک قرار دهند.
نمره ۵ ـــ کاربر نسبتا سطح پایین یک اطلاعات جزئی از زبان دارد و با مفهوم کلی که در اغلب شرایط سازگار است، اگر چه آن‌ها احتمالا اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوند. آن‌ها باید بتوانند ارتباطی اساسی در زمینه خود داشته باشند.
نمره ۴ـــ کاربر با صلاحیت محدود پایه فرد مورد آزمون محدود به موقعیت‌های آشنا است. آن‌ها اغلب مشکلات را در درک و بیان نشان می‌دهند. آن‌ها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.
نمره ۳ـــ کاربربا صلاحیت بسیار محدود آزمون، تنها معنای عمومی را در موقعیت‌های بسیار آشنا دریافت و درک می‌کند.
نمره ۲ــــ کاربر آزمون دشواری زیادی در درک زبان نوشتاری و نوشتاری دارد.
نمره۱ــــ کاربر فرد مورد آزمون توانایی استفاده از زبان به جز چند کلمه مجزا را ندارد.
۰ به این سوالات جواب نداد که فرد مورد آزمایش به سوالات پاسخ نداد.
آموزش آیلتس

نیاز من چه نمره ای در آیلتس است؟

هرچه بالاتر بتوانید در IELTS امتیاز بگیرید، درک بهتر و توانایی برقراری ارتباط با زبان انگلیسی را منعکس می‌کند. مهاجرت، دانشگاه، محل کار یا موسسه الزامات کسب نمره قبولی برخوردار خواهند بود. امتیازی که شما به آن نیاز دارید بستگی به این دارد که در کشور چه کار خواهید کرد، {کار یا تحصیل}.
الزامات ورود به سازمان‌هایی که آیلتس را می‌پذیرند
چگونه نمره آیلتس را ارتقادهیم؟
IELTS برای ارائه یک ارزیابی منصفانه و دقیق از مهارت زبان انگلیسی توسعه داده شده‌است.
سوالات آزمون توسط متخصصان زبان از استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان و ایالات‌متحده توسعه داده می‌شود. این آزمایش چهار بخش را پوشش می‌دهد: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن.
محتوای آزمون آیلتس نشان‌دهنده شرایط روزمره است. این کار بدون تعصب و منصفانه برای تمام افراد تست تمام زمینه‌ها است.

IELTS برای مهاجرت

IELTS به عنوان مدرک زبان انگلیسی در مطالعه، کار و مهاجرت در استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان پذیرفته شده‌است.
هر کشور نیاز خود را که ما در زیر لیست کرده‌ایم را تعیین می‌کند. همچنین با توجه به الزامات ویزا، و در جایی که برای مطالعه و یا کار برنامه‌ریزی می‌کنید، این الزامات نیز متفاوت خواهند بود.

چه کشورهایی IELTSرا میپذیرند؟

آیلتس  توسط اداره امور داخله برای بسیاری از گروه‌های ویزا، و همچنین اقامت دائم در استرالیا پذیرفته شده‌است. این یک الزام برای برخی سازمان‌های حرفه‌ای استرالیایی و سازمان‌های دولتی است.
حداقل نمره قبولی برای مهاجرت استرالیا ۶ است.

{کانادا}

اگر درخواست ویزای کاری، به رسمیت شناختن حرفه‌ای یا اقامت دائم در کانادا را درخواست می‌دهید، به احتمال زیاد لازم است مدرک و زبان انگلیسی را ارائه کنید.
برای مهاجرت کانادا، توصیه می‌کنیم که با سازمان برای حداقل امتیاز تماس بگیرید چون این بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود.

{بریتانیا}

شواهدی از توانایی زبان انگلیسی، نیاز به درخواست برای اقامت دائم در انگلستان (که به عنوان درخواست برای اقامت یا اقامت طولانی‌مدت شناخته می‌شوند)است.
حداقل امتیاز نمره قبولی برای مهاجرت به انگلستان از ۴ به ۷ متغیر است.

{نیوزلند}

در نیوزیلند به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد برای اخذ ویزا استفاده میشود. این شامل افراد مهاجر ماهر، سرمایه‌گذار و کارآفرین هستند.
حداقل نمره قبولی برای مهاجرت نیوزیلند ۶.۵ است.

IELTS برای کار

کارفرمایان، افراد حرفه‌ای و موسسات سازمان‌های بزرگ در سراسر دنیا  مدرک IELTS راقبول میکنند که این مدرک به آن‌ها کمک کند افراد مناسب را انتخاب کنند.
زبان انگلیسی سومین زبان رایج در دنیا است. کسب نمره ۲ و یا نمره ۶ یا بالاتر می‌تواند چشم اندازه‌ کاری شما را بالا ببرد. همچنین به کارفرمایان نشان می‌دهد که شما متعهد به کار و زندگی در کشور مقصد هستید.
سازمان‌هایی در سراسر دنیا برپایه آیلتس است و به آنهاکمک می‌کنند تا افراد مناسب را انتخاب کنند.
IELTS ابزاری قابل‌اعتماد و معتبر برای پزشکانی است که به خارج از کشور می‌روند تا مهارت زبانی خود را قبل از شروع کار نشان دهند.
در بیشتر کشورها که زبان اصلی ارتباط آنها انگلیسی است، مدرک مهارت‌های زبان انگلیسی قابل‌قبول برای متقاضیان و فارغ التحصیلان بین‌المللی که به دنبال ثبت حرفه‌ای هستند، مورد نیاز است.
سطح مهارت لازم بین سازمان‌ها، حرفه‌ها، به وسیله کشور و در حوزه قضایی متفاوت است. برای تعیین امتیاز گروه IELTS و نوع تست (آموزش علمی و آموزشی)که به آن‌ها نیاز دارند، این کار به افراد ثبت حرفه‌ای فرد بستگی دارد.

آیلتس برای تحصیل

سالانه بیش از ۳.۷ میلیون دانشجو در خارج از کشور تحصیل می‌کنند. بسیاری از دانشجویان در کشورهای انگلیسی‌زبان، مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان و ایالات‌متحده تحصیل می‌کنند.
تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان فرصت‌های زیادی را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید به شما اجازه دهید زمانی که تحصیلات خود را به پایان رساندید، در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید.
IELTS توسط بیش از ۱۰,۰۰۰ بخش آموزش و آموزش در سراسر جهان شناخته شده‌است. برخی از دانشگاه‌ها در کشورهای انگلیسی‌زبان نیز در صورتی که این درس به زبان انگلیسی تدریس شود نیاز به نمره قبولی دارند.
آزمون آکادمیک آیلتس برای کسانی که می‌خواهند در یک محیط یا دانشگاه صحبت کنند، مناسب است (آموزش عالی). همچنین می‌توانید برای اهداف ثبت‌نام حرفه‌ای IELTS کنید.
دانش آموزان می‌توانند درخواست کنند که IELTS خود را به پنج سازمان رایگان ارسال کنند. هزینه ارسال نتایج به سازمان‌های دیگر وجود دارد. شما می‌توانید از مرکز خود درخواست کنید تا نتایج خود را تا زمانی که نمره قبولی شما معتبر است ارسال کند

آزمون جنرال آیلتس

آزمون  General IELTS برای افرادی مناسب است که برای آموزش در زیر سطح مدرک آیلتس اقدام میکنند. این شامل یک مدرسه یا کالج انگلیسی‌زبان است.

همچنین برای مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان نیز به آموزش عمومی نیاز است. این تست مهارت‌های زبان انگلیسی روزمره را نشان می‌دهد که شما در محیط‌های کاری و محیط کار به آن نیاز دارید.

کدام نوع آزمون برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان مهاجرت کنید، پس باید آزمون آکادمیک بخواهید.

برای کار یا مهاجرت، آزمون آموزش عمومی آیلتس توصیه می‌شود.

لطفا قبل از انتخاب تست، الزامات ورودی سازمان خود را بررسی کنید.

نبایدهای آزمون مصاحبه آیلتس:

  1. نامفهوم صحبت کردن
  2. به کار بردن بیش از اندازه اصطلاحات در مصاحبه
  3. پاسخ های اشتباه به سوالات پرسیده شده
  4. صحبت کردن های کوتاه بله یا خیر و عدم ارائه توضیحات کافی
  5. توضیحات کافی و پاسخگویی به سوالات پرسیده شده توسط ممتحن

جمع بندی و نتیجه گیری

آزمون آیلتس یکی از مهمترین آزمون های بین المللی هست. که شما در این مقاله آموختید که دو نوع مختلف یعنی جنرال و دیگری آکادمیک هست که بسیاری از کشورها نتیجه ی این آزمون بسیار بزرگ را میپذیرند فقط باید توجه کنید که نمره ی مورد نیاز هرکشوری چند هست؟

با دانستن این سری مسائل به خودتان کمک خواهید کرد که راه زندگی آموزشی تان هموار تر شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا