آموزش رایتینگ

آشنایی با ۱۰ مورد از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس

موضوعات رایتینگ آیلتس
سوالی که دانش‌آموزان من مدام از خود می‌پرسند این است که «متداول‌ترین موضوعات بخش دوم رایتینگ آیلتس چیست؟» آن‌ها نگران هستند که با این موضوع آشنا نباشند و ایده‌های مرتبطی نداشته باشند. این امر به ویژه برای دانش‌آموزان کشورهای «در حال توسعه» صادق است، زیرا بیشتر سؤال‌ها مسائل و مشکلات «جهان اول» هستند. بیایید آن نقطه ضعف را به یک مزیت تبدیل کنیم.

برای پاسخ به سوالی که در چند سال گذشته از دانش آموزانم خواسته ام که سرفصل های امتحانات خود را برای من ارسال کنند.

با تشکر فراوان از دانشجویانی که لطف کردند و سوالات خود را برای من ارسال کردند. من تعداد زیادی سؤال ایجاد کرده ام و فکر می کنم زمان آن رسیده است که آنها را تجزیه و تحلیل کنم.

آیا همان مباحث Writing Task 2 تکرار می شود؟

جواب بله یا خیر است. تعداد زیادی موضوع در نوشتن کار ۲ مطرح می شود. در آخرین شمارش، حدود ۵۰ موضوع مختلف (بر اساس جمع‌آوری داده ها در چند سال گذشته) وجود داشت ، اما من بیشتر نگران موضوعاتی هستم که بارها و بارها مطرح می شوند. اگر زمان دارید تا با بیش از ۵۰ موضوع آشنا شوید، لطفاً این کار را انجام دهید، اما من فکر می‌کنم مردم باید با زمان خود هوشمندانه عمل کنند و بنابراین، اولویت‌بندی رایج‌ترین موضوعات منطقی‌تر است.

نوشته های مشابه

سعی می‌کنم دانش‌آموزانم را تشویق کنم که در یادگیری کارآمد باشند. با این حال، من با جمله «هوشمندانه کار کن، نه سخت» موافق نیستم، زیرا این بدان معناست که شما می توانید کار بسیار کمی انجام دهید و همچنان به اهداف خود برسید. شعار من کار سخت و هوشمندانه است.

موضوعات مقاله آیلتس

۱۰ موضوع کلی وجود دارد که بیشتر از مجموع بقیه موضوعات مطرح می شود. آن ها هستند:

the health
سلامتی

Environment
محیط

education
تحصیلات

Development
توسعه

Globalization
جهانی شدن

Public transportation
حمل و نقل عمومی

Criminal Justice
عدالت کیفری

Youth crime
جنایت جوانان

Technology
فن آوری
government expenses
مخارج دولت

پس با این اطلاعات چه کاری می توانم انجام دهم؟
اکنون می‌دانید که موضوعات متداول چه چیزهایی هستند و ۳ کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

۱. برای هر موضوع فهرست واژگانی تهیه کنید

داشتن واژگان مرتبط برای هر موضوع به شما مزیت بزرگی می دهد. بسیاری از دانش آموزان در ارائه واژگان مرتبط با شکست مواجه می شوند و نمره باند آنها آسیب می بیند.

هنگامی که به واژگان جدید نگاه می کنید، سعی کنید ابتدا معنی را از روی زمینه حدس بزنید و سپس معنی را جستجو کنید تا مطمئن شوید ایده شما با معنای واقعی مطابقت دارد. همچنین، حتماً به کلمه داخل جمله نگاه کنید تا از نحوه ارتباط آن با کلمات دیگر آگاه شوید.

هنگام یادداشت واژگان، آن را به گونه ای انجام دهید که به شما کمک کند آن را به خاطر بسپارید. هر کس به شیوه ای متفاوت یاد می گیرد و هر کس واژگان را به روشی متفاوت می آموزد. برخی دوست دارند در کنار کلمه نقاشی بکشند، برخی دوست دارند مترادف یا متضاد بنویسند، برخی دیگر ترجیح می دهند چند جمله بنویسند و برخی دوست دارند از نمودار آوایی برای نوشتن کلمه استفاده کنند. هر کاری که برای شما مفید است، آن را انجام دهید.

همچنین مرور منظم کلمات بسیار مهم است. این موثرترین راه برای به خاطر سپردن کلمات است. بسیاری از مردم کلمات زیادی را یاد می گیرند و یک هفته بعد نمی توانند آنها را به خاطر بسپارند. توصیه می کنم یک روز پس از یادگیری آنها برای اولین بار، سپس یک هفته بعد و سپس در نهایت یک ماه بعد آنها را مرور کنید. پس از آن، آنها باید برای همیشه در ذهن شما ثبت شوند.

 

۲. خواندن و گوش دادن را در این موضوعات تمرین کنید

برای موفقیت در آزمون آیلتس باید در خانه تمرین کنید. حتی فقط ۶۰ دقیقه در روز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. این نه تنها هر چهار مهارت را بهبود می بخشد، بلکه شما را همزمان با موضوعات رایج آشنا می کند. چرا وقتتان را برای گوش دادن یا خواندن چیزی تلف کنید، اگر درباره چیزی است که احتمالاً در آزمون مطرح نمی شود؟

اگر در حال خواندن یک روزنامه انگلیسی هستید، به دنبال مقالاتی در مورد موضوعات رایج باشید و هر واژگان خوبی را برجسته کنید.

اگر دوست دارید به رادیو یا پادکست گوش دهید، مواردی را در مورد موضوعات رایج پیدا کنید.

لطفاً ۲۵ ابزار یادگیری زبان آنلاین من را برای یافتن روش‌های زیادی که می‌توانید به صورت رایگان در خانه مطالعه کنید، بررسی کنید.

۳. مطالعه در موضوعات مشترک

این روش آنقدر مؤثر است که برخی از بهترین مدارس آیلتس شروع به اتخاذ این رویکرد کرده اند. اگر قصد مطالعه یا تمرین هر چیزی را دارید، آن را در چارچوب یکی از موضوعات رایج انجام دهید. به عنوان مثال، اگر در حال تمرین صحبت کردن با یک دوست در اسکایپ هستید، چرا یکی از مسائل بالا را مطرح نکنید؟ اگر در حال تمرین مقاله نویسی هستید، سوالی در مورد یکی از محبوب ترین یا تکراری ترین موضوعات آیلتس پیدا کنید.

این روش به شما امکان می دهد هم مهارت ها را تمرین کنید و هم در مورد این موضوعات حیاتی بیاموزید.

آیا می توانم فقط روی این موضوعات تمرکز کنم و نمره باند بالایی بگیرم؟

بدیهی است که دستیابی به نمره بالا بسیار بیشتر از تمرکز بر موضوعات تکراری است، اما این به شما امکان می دهد به روشی هوشمندانه تر و کارآمدتر مطالعه و آماده شوید و مزیت بزرگی به شما می دهد.

با این حال، می خواهم اضافه کنم که مطالعه چیزهایی که به آنها علاقه دارید نیز مهم است. اگر واقعاً به موضوعی علاقه مند هستید، مطالعه آن بسیار آسان تر است و احتمال ترک آن کمتر است. لطفاً همچنین برای خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن در مورد علاقه خود وقت بگذارید. اگر عاشق فوتبال هستید، هر روز در مورد تیم خود در www.goal.com بخوانید. عاشق مد هستید؟- چند وبلاگ مد لباس را پیدا کنید. به عکاسی علاقه دارید؟ – چرا در مورد آن وبلاگ نمی نویسید؟ آیا به اخترفیزیک علاقه دارید؟ به رادیو گفتگوی ستاره گوش دهید.

این هم جدیدترین موضوعات:

فرهنگ سنتی
Traditional Culture
مخارج دولت
Government Spending
فن آوری
Technology
تحصیلات
Education
سلامتی
Health
فن آوری
Technology
فرهنگ سنتی
Traditional Culture
تحصیلات
Education
سلامتی
Health
کمک های بین المللی
International Aid
محیط زیست
The Environment
اقتصاد
Economics
تحصیلات
Education
سلامتی
Health

همانطور که می بینید، فناوری، بهداشت و آموزش همچنان موضوعات برجسته Task 2 هستند. دیدن دوبار ظهور فرهنگ سنتی در مدت زمان کوتاهی جالب بود، اما این بدان معنا نیست که قطعاً به زودی دوباره نمایش داده خواهد شد.

من هنوز فکر می کنم که فناوری، بهداشت، آموزش و محیط زیست موضوعات مهمی هستند و به طور منظم در آینده مطرح خواهند شد. خواندن در این موضوعات به شما کمک می کند و همچنین فقط با مطالعه در مورد آنها واژگان دیگری را پیدا خواهید کرد.

مهم این است که فعالانه بخوانیم. وقتی کلمه ای را می بینید که نمی دانید، آن را یادداشت کنید و معنی، ترکیب و مترادف آن را پیدا کنید. به زودی دفترچه ای پر از کلمات جدید خواهید داشت و مرتب آنها را مرور می کنید تا زمانی که بخشی از دایره لغات شما شوند.

جمع‌بندی و نتیجه گیری

 

بسیار خوب! ۱۰ مورد از پرتکرارترین موضوعات رایتینگ آیلتس را با هم بررسی کردیم. با کسب دانش و اطلاعات در زمینه‌های فوق در کنار داشتن کلیدواژهای درست و گرامر قوی قطعا می‌توانید از بابت رایتینگ آیلتس خاطر جمع باشید.درصورت به وجود آمودن هرگونه سؤال با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا