آموزش لیسینیگ

چگونه به سرعت مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود بخشید؟

چگونه به سرعت مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود بخشید؟
به بهترین دوست خود فکر کنید.

آیا شما دو چیز مشترک را دوست دارید؟

آیا هر دوی شما یک افکار مشترک دارید؟

آیا هر دوی شما لباس یکسان بپوشید؟

احتمالا نه.

و این طبیعی است، چون همه متفاوت هستند.

ما علایق، افکار، لباس … و همچنین سبک‌های یادگیری متفاوتی داریم.

این درست است، هر کسی متفاوت یاد می‌گیرد.

بنابراین اگر می‌خواهید مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود بخشید، باید از روشی که برای شما بهتر عمل می‌کند استفاده کنید. برخی افراد در یک کلاس واقعا خوب یاد می‌گیرند، در حالی که دیگران ترجیح می‌دهند به تنهایی تمرین کنند.

هنگامی که در فضا و ابزار مناسب هستید، می‌توانید به سرعت مهارت‌های گوش کردن انگلیسی خود را افزایش دهید. آماده اید شروع کنید؟ اول، باید بفهمیم که شما چه نوع یادگیرنده ای هستید.

بهترین راه حل  یادگیری انگلیسی برای من چیست؟
بسیار مهم است که هنگام یادگیری زبان انگلیسی، به خصوص مهارت شنیداری در محل مناسبی باشیم.چون گوش دادن مهارتی است که به توجه دقیق شما نیاز دارد.

در اینجا سه نوع اصلی از شرایط یادگیری وجود دارد:

مطالعه مستقل: این نوع مطالعه فقط به شخص شمانیاز دارد، بنابراین این شامل مطالعه انگلیسی در زمان های خالی خودتان است.

اگر در کلاس دیگران حواس شما را از کلاس درس پرت میکنند، یااینکه یک کلاس رسمی برای شما خیلی شلوغ است و یا ترجیح می‌دهید در مکان‌های مختلف (در یک قطار، در خانه، در یک پارک)درس بخوانید ممکن است این مدل مطالعه را دوست داشته باشید .

کلاس درس : کلاس درس متشکل از دانش آموزان و معلم است و به طور منظم یکدیگر را ملاقات می‌کنند. این ممکن است برای شماخوب  باشد اگر دوست دارید در کلاس با دانش آموزان صحبت کنید، اگر که به تنهایی با یک معلم احساس راحتی نمیکنید و یا با تمرکز کردن برای یادگیری به تنهایی مشکل داشته باشید کلاس درس گزینه ی بسیار مناسبی برای شماست.

کلاس خصوصی : یک کلاس با شما و یک معلم (یا یک پارتنر برای  مکالمه)برگزار می‌شود.اگر در زمان وجود دانش آموزان خجالتی احساس خجالت می‌کنید ممکن است  کلاس خصوصی را ترجیح دهید این روش کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد که یا پرسیدن سوالات از معلم یا یک پارتنرخصوصی راحت‌تر باشید.
روش‌های مختلف تمرین مهارت‌های شنیداری انگلیسی را امتحان کنید و به آن‌ها توجه کنید که کدام یک برای شما بهتر عمل می‌کنند. هنگامی که بهترین روش یادگیری خود را انتخاب کردید، از نکات زیر برای تمرین گوش دادن به زبان انگلیسی استفاده کنید.

چگونه به سرعت مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود بخشیم؟

برای کسانی از شما که ترجیح می‌دهند به تنهایی انگلیسی را مطالعه کنید، در اینجا نکاتی برای بهتر شدن در مهارت شنیداری وجود دارد.

مطالعه در یک تایم محدود
فقط چند دقیقه وقت دارید که درس بخوانید؟ عالیه. باور کنید یا نه، این حتی بهتر از آن است که زمان زیادی برای مطالعه داشته باشید.

اخیرا کشف کردم که روش یادگیری مورد علاقه من، در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز به جای چند ساعت نشستن و مطالعه کردن است، این روش microlearning نام دارد.

به بیان ساده، microlearning کار شما را به کارهای بسیار کوچک تقسیم می‌کند که می‌تواند در حدود پنج دقیقه انجام شود.

به عنوان مثال، تصور کنید که شما در تلاش برای مطالعه “حال کامل ” حاضر هستید. شما می‌توانید با تقسیم کردن آن به: ۱. جملات امری ۲. جملات منفی؛ ۳. سوالی ها ۴ـ نشانه های حال کامل ۵ـ استفاده ی همه ی موارد برای جمله سازی روان

این یک نمونه است. شما می‌توانید کار خود را به روشی که می‌خواهید تقسیم کنید، همیشه سعی کنید به یاد داشته باشید که هر کار فردی باید پنج دقیقه بیشتر طول نکشد.

مطالعات علمی زیادی وجود دارند که ثابت می‌کنند که یادگیری ۱۵ تا ۳۰ دقیقه هر روز بسیار بهتر از تلاش برای حفظ صدها کلمه جدید و قوانین دستور زبان در یک روز است.

سعی کنید microlearning را در برنامه روزانه یاد گیری انگلیسی خود قرار دهید. بزرگ‌ترین چیز در مورد microlearning این است که شما تنها به پنج دقیقه نیاز دارید تا یک کار را به پایان برسانید، بنابراین می‌توانید هر روز یک برنامه را در بعد از ظهر انجام دهید. شما انتخاب می‌کنید که چگونه این کار را انجام دهید، فقط هر روز این کار را انجام دهید!

به یک پادکست انگلیسی هر روز برای یک هفته گوش دهید

یک پادکست پیدا کنید که جالب یا سرگرم‌کننده باشد و یک قسمت را انتخاب کنید. هر روز برای یک هفته به آن قسمت گوش دهید – در حالی که شما رانندگی می‌کنید، سوار  اتوبوس هستید، درحال شستن ظرف‌ها هستید و غیره. مسلما به کلمات یا عباراتی را برمیخوریدکه درک کردن آن‌ها در روزهای اول و دوم دشوار است پس ویدیو را  متوقف کنید دنبال معنی آنها بگردید و دوباره ویدیو را گوش کنید.

بعد از چند روز، وقتی به این کلمات گوش دهید  آن‌ها را به خوبی در جمله درک میکنید. هم چنین با حفظ قسمت‌هایی از پادکست و تمرین با صدای بلند به مهارت شنیداری خود کمک کنید سپس به تفاوت‌های صحبت کردن بین خودتان و سخنگو گوش دهید.

در آخرین روز، متوجه خواهید شد که شما می‌توانید خیلی بیشتر از روز اول را درک کنید. هنگامی که گوش شما برای شنیدن این اپیزود در انگلیسی تنظیم می‌شود، گوش دادن به صدای جدید در زبان انگلیسی راحت‌تر خواهد بود.

به مکالمات انگلیسی گوش کنید

مکالمه زبان انگلیسی

اگر در جایی زندگی می‌کنید که زبان انگلیسی در آن صحبت می‌شود، یک بعد از ظهر را صرف شکار یک مکالمه انگلیسی کنید. وقتی شروع به حرف زدن به زبان انگلیسی می‌کنند، آرام باشید و گوش دهید. در ابتدا، نمی‌دانید از چه چیزی صحبت می‌کنند، چون احتمالا در میان مکالمه آنها خواهید بود. این کار شما را به چالش می‌کشد تا متوجه مکالمه شوید. البته سعی کنید مکاماتی را گوش دهید که اصلا خصوصی نیست و افراد در فضای عمومی به انجام آن میپردازند.

به دنبال هر کلمه جدیدی که ممکن است ندانید باشید، گوش دهید و همچنین سعی کنید بفهمید که موضوع این مکالمه چه چیزی است. شما می‌توانید برای مکالمه انگلیسی در یک اتوبوس، در کافه‌ای در یک کافه و یا در یک پارک بگردید.

اگر درجایی که زندگی میکنید مکالمات انگلیسی وجود ندارد اصلا اشکالی ندارد شما میتوانید به اپلیکیشن رادیو انگیسی زبان ها مراجعه کنید خوب گوش کنید و به همراه آن تکرار کنید.

از “نویز سفید” استفاده کنید

 

نویز سفید می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد، و تعریف فرهنگ لغت آن حتی برای گویشوران بومی بسیار پیچیده است.

هنگامی که نوبت به افراد عادی می‌رسد، ” من صداهای سفید را به عنوان نوعی صدا، به طور معمول مداوم تعریف می‌کنم، که در پس‌زمینه ادامه دارد در حالی که شما کار دیگری انجام می‌دهید.

اگر به رادیو گوش دهید و در حین انجام غذا به موسیقی گوش دهید، آن موسیقی نویز سفید شما است. اگر من در حال گوش دادن به یک پادکست هستم در حالی که به گیاهانم آب میدم، این پادکست، نویز سفید من است. هنگامی که از نویز سفید انگلیسی استفاده می‌کنیم، به طور منفعلانه گوش می‌دهیم.

یکی از چیزهایی که در مورد نویز سفید وجود دارد این است که ما معمولا مجبور نیستیم به آن توجه کنیم. موسیقی که شما گوش می‌دهید در حالی که شما کار دیگری را انجام میدهید. لازم نیست به آن‌ها گوش دهید و بر روی آن‌ها تمرکز کنید.

وقتی یک زبان یاد می‌گیریم، نویز سفید می‌تواند به نفع ما باشد.

پخش یک پادکست، یک audiobook در پس‌زمینه، در حالی که شما آپارتمان خود را تمیز می‌کنید یا لباس‌های خود را تمیز می‌کنید (یا کار دیگری را انجام می‌دهید). توجه ویژه‌ای به آن نکنید، فقط بگذارید پخش شود و با فعالیت‌های شما ترکیب شود ادامه دهد.

شما ممکن است فکر کنید که اگر به چیزی  توجه نکنید، آن را یاد می‌گیرید، اما واقعیت این است که مغز شما هر چیزی را که در پس‌زمینه اتفاق می‌افتد ثبت می‌کند، و آن نویز سفید که شما فکر می‌کنید تنها پر کردن سکوت است در واقع باعث می‌شود که در مغز شما ثبت شود.

همزمان بخوانید و گوش دهید.

یک راه دیگر برای بهبود مهارت‌های گوش دادن شما استفاده از دو منبع اطلاعات به صورت همزمان است.

راحت‌ترین راه برای انجام این کار، تماشای یک ویدئوی انگلیسی با زیرنویس انگلیسی است. به این ترتیب، شما با خواندن جملات زیرنویس و شنیدن تلفظ آنها به شما کمک می‌کند بیشتر به خاطر داشته باشید.

راه دیگری برای تسلط به  انگلیسی از دو منبع با پادکست ها است. بسیاری از پادکست ها شامل زیرنویس هستند، بنابراین یک‌بار دیگر باید به آن گوش دهید .

همچنین می‌توانید قبل از گوش دادن ,متن فیلم را چاپ کنید. به این ترتیب، زمانی که چیز جالبی پیدا کردید، می‌توانید متن صدا را متوقف کرده و روی متن چاپی یادداشت کنید.

در نهایت، audiobooks روش ساده دیگری برای به دست آوردن انگلیسی از دو منبع در همان زمان است. اغلب کتاب‌ها قبل از اینکه به audiobooks تبدیل شوند، در نسخه‌های چاپی یا الکترونیکی خود وجود دارند. سایت‌های اینترنتی زیادی نیز وجود دارند که بیشتر آنها رایگان  همراه با متن دیجیتالی آن‌ها ارایه می‌دهند. شما فقط باید بازی کنید و همزمان شروع به گوش دادن و خواندن بکنید.

با لهجه‌های مختلف زبان انگلیسی خودتان را آزمایش کنید

آیا فیلم‌های آمریکایی برای شما آسان‌تر از فیلم‌های بریتانیایی هستند؟ یا شاید عکس آن درست باشد؟

ممکن است برای اولین بار که به آن‌ها گوش می‌دهید ممکن است در درک برخی از کلمات انگلیسی مشکل داشته باشید.

این طبیعی است! حتی گویشوران بومی انگلیسی هم نمی‌توانند لهجه‌های مختلف انگلیسی را درک کنند.

اما همه لهجه‌های انگلیسی زیبا هستند و اگر به دقت گوش دهید می‌توانید همه آن‌ها را درک کنید.

به یاد داشته باشید که تمرین عالی است. اگر شما فکر می‌کنید که یک لهجه خاص انگلیسی برای شما مشکل است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مهارت‌های گوش دادن خود را با صدای آن لهجه تمرین کنید.

برای مثال، اگر انگلیسی آمریکایی برای شما چالش برانگیز باشد، سعی کنید سری آمریکایی را تماشا کنید و یا به اخبار آمریکا یا اخبار مربوط به یک ماه گوش دهید. در پایان این ۳۰ روز، گوش‌های شما به لهجه مورد استفاده قرار خواهند گرفت و برای شما آسان‌تر خواهد بود که درک کنید.

یک قرص جادویی برای این کار وجود نداره. باید لهجه (یا accents)را تمرین کنید که برای شما مشکل است. تنوع زندگی را جالب‌تر می‌کند، و توانایی درک زبان انگلیسی از سراسر جهان واقعا شگفت‌انگیز است.

قبل از اینکه مکالمه اتفاق بیفتد، مکالمات فرضی خود را آماده کنید

گفتگوها تماما در مورد صحبت کردن هستند، اما این یک مقاله در مورد توانایی‌های شنیداری است، پس چرا من این جا هستم؟

آسان است، هر مکالمه، شامل یک گوینده و یک شنونده باشد.

حالا، من می‌دانم که این حقه کار می‌کند چون خودم از آن استفاده می‌کنم. بگذارید کمی اطلاعات به شما بدهم.

شخصی در اسپانیا متولد شد و به مدت ۲۳ سال در آنجا زندگی کرد. زبان مادری اش اسپانیایی است. یک روز، یک بورس تحصیلی گرفت و مجبور شد به لهستان نقل‌مکان کند. هفت روز بعد! ترسیده بود، چون حتی یک کلمه لهستانی را نمی‌دانست.

چگونه قرار بود بدون صحبت کردن به زبان به پزشک مراجعه کند؟ یا بلیط قطار بخرد؟

بعد از کمی وحشت، متوجه شد که باید سریع یاد بگیرد. اما به جای اینکه فهرست واژگان را مطالعه کند، به کلماتی نیاز داشت که به اوکمک کند تا زندگی روزمره را به دست آورم.

بنابراین قبل از اینکه گفت و گو اتفاق بیافتد، شروع به آماده شدن برای گفتگو کردم.

برای مثال، اگر مجبور بود به داروخانه برود، با فکر کردن راجع به مکالمه‌ای که قرار بود داشته باشد، آماده می‌شد. در مورد سوالاتی که ممکن بود از او پرسیده شود و اینکه چطور می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهم فکر کرد. تنها کلماتی را که حس میکرد استفاده میکند را یاد گرفت.

این مکالمه با خودش ادامه پیدا می‌کرد تا مطمئن شودکه جواب هر سوال ممکن را دارد و می‌تواند برخی کلمات مهم را تشخیص دهد که آن‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. گاهی اوقات این فرآیند کوتاه بود، برخی دیگر زمان بیشتری می‌گرفت، اما این به او اجازه می‌داد که به داروخانه برود، مغازه را دور بزند و حتی به دکتر هم اعتماد کند.

مطمئن بود که همه چیز را درک نمی‌کند، اما برای بسیاری از موقعیت‌ها آماده بود، و در طی صحبت‌های واقعی می‌توانست به طور عادی به خوبی آنچه را که به او گفته بودند درک کند.

این روشی است که من به شدت توصیه می‌کنم ,در اینصورت میدانید که چه انتظاری باید داشته باشید، به مکالمه  گوش خواهید داد و کلمات را واضح‌تر از آنچه که دیگران ممکن است به شما بگویند بشنوید. و از آنجا که اصول اولیه را می‌دانید، مغز شما شروع به پر کردن شکاف‌ها درباره کلماتی خواهد کرد که نمی‌دانید. با کمی تمرین می‌توانید تقریبا همه چیز را درک کنید.

به خودت گوش بده

این روش بهبود مهارت‌های گوش دادن شما مربوط به فرد قبلی است. اگر یک مکالمه با خودتان در مقابل آینه یا در ذهنتان دارید، در حال حاضر به خودتان گوش می‌دهید. از صدای خود برای تمرین مهارت‌های شنیداری انگلیسی تان استفاده کنید.

شما ممکن است فکر کنید که من دیوانه‌ام، اما با خودم در زبان صحبت می‌کنم وقتی یک دوش می‌گیرم یا برای دویدن می‌روم. من مکالمات خیالی را ایجاد می‌کنم، از خودم سوال می‌کنم و به خودم پاسخ می‌دهم که وانمود کنم شخص دیگری هستم. گاهی حتی صدایم را تغییر می‌دهم و یا لهجه من را تغییر می‌دهد.

گوش دادن به خودتان یک روش شگفت‌انگیز برای بهبود مهارت‌های گوش دادن است. اگر مدتی است به زبان انگلیسی گوش کرده‌اید، می‌دانید که چطور به نظر می‌رسد. احتمالا خیلی از کلماتی یاد گرفته‌اید که می‌توانید در مکالمات خیالی خود از آن استفاده کنید، و اگر مجبور باشید از کلمه‌ای استفاده کنید که در زبان انگلیسی نمی‌شناسید و یا نمی‌دانید چطور تلفظ کنید.

من از تماشای نمایش‌هایی که در آمریکا دیده بودم خوشم می‌آید و بعد سعی می‌کنم از لهجه جلو آینه تقلید کنم. به چهره بازیگران نگاه می‌کنم و بارها و بارها به کلمات و عبارات گوش می‌دهم تا مطمئن شوم که تلفظ کامل دارم. بعد با خودم صحبت می‌کنم و سعی می‌کنم از آن کلمات استفاده کنم.

در ابتدا، ممکن است فکر نکنید که شما در حال تمرین برای مهارت‌های شنیداری هستید، اما تعجب خواهید کرد که چقدر شما درک خود را با این کار  بهبود خواهید بخشید.

استفاده از سرعت‌های صوت مختلف

من  وقتی یک زبان جدید یاد می‌گیرم از این تکنیک استفاده می‌کنم.

به همان سادگی که به نظر می‌رسد. یک ویدئو در YouTube انتخاب کنید یا آن را در هر برنامه یا برنامه‌ای که به شما اجازه می‌دهد تا سرعت صوت / ویدئو را تغییر دهید، بازی کنید.

اولین باری که تماشا می‌کنید، این کار را با سرعت معمولی انجام دهید. احتمالا اطلاعات را از دست خواهید داد، اما این برای همه ما اتفاق می‌افتد.

در طول گوش دادن بار دوم خود، سرعت ۰.۷۵ را انتخاب کنید. این کار مشابه با سرعت ۷۵ درصد خواهد بود. این کار کندتر خواهد شد و شما قادر خواهید بود که بسیاری از کلمات یا اصطلاحات بیشتر را در مقایسه با اولین بار درک کنید.

اگر بخواهید، حتی اگر بخواهید، آهسته‌تر بشنوید، اما توصیه نمی‌کنم کم‌تر از ۶۰ % امتحان کنید وگرنه صدا بیش از حد کج خواهد شد و کلمات احتمالا دیگر کلامی نخواهند بود (فکر کنید یک فرد بسیار مست است).

زمانی که فکر می‌کنید برای یک چالش آماده هستید، برعکس. ۱.۲۵ یا حتی ۱.۵ را انتخاب کرده و با سرعت بیشتری ویدئو را تماشا کنید. خود را به چالش بکشید و با سرعتی که مهارت‌های شنیداری تان بهتر می‌شوند بالا بروید. از نتایج آن شگفت‌زده خواهید شد.

به یک گروه مکالمه ملحق شوید

بعد از این همه تمرین، شما آماده هستید که در واقع از مهارت‌های شنیداری جدید خود استفاده کنید. اما چطور؟

یک راه عالی، پیوستن به گروهی از زبان آموزان است که میزبان یک میز گفتگو هستند. گروه‌های مکالمه معمولا به طور مرتب با هم دیدار می‌کنند، اما این یک کلاس نیست. شما مجبور نیستید هر هفته بیایید؛ هدف ساده صحبت کردن (حرف زدن)به زبان انگلیسی است. اگر نمی‌توانید یک گروه را نزدیک خود پیدا کنید، از خودتان شروع کنید!

این راهی خوب برای شنیدن لهجه های گوناگون  انگلیسی خواهد بود. اگر نگران صحبت کردن از زبان انگلیسی هستید، به خودتان یادآوری کنید که شما می‌خواهید گوش کنید و این عالی است. در ابتدا میتوانید به بقیه بگویید که فقط میخواهید گوش کنید.

و علاوه بر گوش دادن و تمرین سخن گفتن، پیوستن به یک گروه مکالمه می‌تواند یک راه فوق‌العاده برای ایجاد دوستان جدید باشد.

نکاتی برای بهبود زبان انگلیسی در یک در کلاس

اگر در یک کلاس درس بهتر یاد بگیرید، نکاتی وجود دارد که به شما کمک خواهند کرد تا به سرعت مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را در کلاس بهبود بخشید.

اگر در طی کلاس در درک هر کلمه انگلیسی دچار مشکل شدید، آن‌ها را ضبط کنید. بعدا، شما می‌توانید دوباره به کلاس گوش دهید و هر کدام از کلماتی را که ممکن است برای اولین بار از دست بدهید بشنوید. این نوارها به شما کمک می‌کند تا زمانی که صحبت می‌کنند با صدای معلم و هم همکلاسی ها آشنا شوید.

شما باید به آهنگ و لحن صدا (صدای یک صدا، بالا یا پایین)از کلمات خود گوش دهید. این کار به شما کمک می‌کند کلمات دشوار را به وضوح و به راحتی تلفظ کنید. در نهایت، درک هر چیزی که در طول کلاس گفته می‌شود را آسان‌تر خواهید کرد.

لیستی از کلمات که در کلاس  میشنوید داشته باشید

با استفاده از یک ضبط، فهرستی از کلماتی را بنویسید که اغلب در کلاس می‌شنوید. سپس این لیست را به کلاس ببرید و به مکالمات گوش دهید. هر زمان که یک کلمه را در فهرست خود می‌شنوید، نقطه یا X کنار کلمه بنویسید. کدام کلمات را اغلب می‌شنوید؟

زمانی که لیست خود را درست می‌کنید، می‌توانید کلماتی را که فکر می‌کنید ممکن است در کلاس بشنوید را نیز اضافه کنید. برای مثال، اگر شما یک واحد در حال سفر را شروع می‌کنید، چند کلمه انگلیسی برای سفر به لیست خود اضافه کنید.

به این زمینه گوش دهید، یا اینکه چگونه کلمات در جملات استفاده می‌شوند. این تمرین گوش دادن فعال به شما کمک می‌کند بفهمید چه موقع و چرا از کلمات خاصی استفاده می‌کنید. زمانی که با کلماتی که در تمام زمان می‌شنوید احساس راحتی می‌کنید، می‌توانید بر روی کلمات فهرست خود با تعداد کمتری تمرکز کنید.

از همکلاسی‌های خود بخواهید که کمک کنند

در حالی که شما می‌توانید چیزهای زیادی از معلم خود یاد بگیرید، همچنین می‌تواند یاد گرفتن از همکلاسی هایتان نیز برای شما مفید باشد. فردی را در سطح زبانی خود پیدا کنید که می‌خواهد با شما یاد بگیرد. شما می‌توانید بر روی یک پادکست، سخنرانی، آواز، یا صداهای دیگر به توافق برسید و با هم گوش دهید. سپس از یکدیگر سوال کنید که کلمات یا جملات خاص چه معنایی دارند.

با انجام این کار با فرد دیگری، همکلاسی شما احتمالا کلماتی را درک خواهد کرد که شما نمی‌دانید و برعکس. علاوه بر تمرین گوش دادن، این کار به شما این امکان را می‌دهد که همکلاسی‌های خود را بهتر بشناسید، که می‌توانید باعث شود شما در کلاس احساس راحت‌تری داشته باشید.

توصیه‌هایی برای بهبود مهارت شنیداری در طول یک کلاس

به معلم خود به خاطر لحن صدا گوش دهید.

در طول یک جلسه سعی کنید به شریک مکالمات خود و یا معلم فقط برای یک لحن گوش دهید. لحن گوینده زمانی که صدا بالا می‌رود یابرعکس در حالی که صحبت می‌کند طرز رفتار گوینده را نشان می‌دهد.

اگر بتوانید لحن صدا را تشخیص دهید، شنیدن تفاوت بین یک بیانیه و یا یک سوال آسان‌تر خواهد شد. به جای گوش دادن به کلماتی که معلم / پارتنرتان از آن استفاده می‌کند، به دنبال احساسات پشت کلمات براساس لحن صدا گوش دهید.

شما حتی می‌توانید از معلم / پارتنر تان بخواهید همان جمله یا جمله را با احساسات مختلف بیان کنید (عصبانی، هیجان‌زده، غمگین و غیره)تا بتوانید به این تفاوت گوش دهید. شما حتی می‌توانید این را به یک بازی تبدیل کنید.

به معلم خود برای استرس لغات گوش دهید

استرس بخش مهمی از درک زبان انگلیسی است. وقتی سخنگویان زبان انگلیسی می‌گویند، آن‌ها هر کلمه را پشت هر کلمه قرار نمی‌دهند. فشار همیشه بر روی یک مصوت قرار می‌گیرد. گوش دادن به استرس کلمات همچنین مکالمه انگلیسی شما را بهبود می‌بخشد.

برای تمرین دادن به استرس، سعی کنید کاری را انجام دهید که دقیقا معلم شما حین حرف زدن انجام می دهد. به دقت گوش دهید، در مورد استرس و لحن خود فکر کنید و سپس آن را امتحان کنید. اگر نمیخوهید این کار را جلوی معلم یا شریک تان انجام ندهید، بخشی از درس خود را ثبت کنید و سپس آن را در خانه امتحان کنید. شما می‌توانید این تمرین واقعا سرگرم‌کننده را انجام دهید!

جمع بندی و نتیجه گیری

شاید ارتقا مهارت شنیداری در انگلیسی یا چگوه شروع کردن آن مبحث بسیار پیچیده ای باشد اما با انجام تکنیک های گفته شده و گوش دادن به گویشوران بومی انگلیسی درک آن را آسان‌تر می‌کند. برای پیدا کردن یک گوینده غیر بومی انگلیسی به صورت آنلاین، آنلاین یا معلم خصوصی آنلاین را امتحان کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر باما همراه باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا